Rafał Trzaskowski wybuchła aferaFot. Flickr European People's Party

Granda wokół Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy wyjechał na wakacje, wybuchła afera

Rafał Trzaskowski jeszcze niedawno był największym rywalem Andrzeja Dudy podczas wyborów prezydenckich. Prezydent Warszawy jednak przegrał - choć o włos. Po wyczerpującej kampanii postanowił wyjechać na urlop. Jednak niespodziewanie po tym wokół polityka wybuchła głośna afera. Pojawiły się uszczypliwe komentarze.

Rafał Trzaskowski po długiej kampanii i wyborach prezydenckich, które niewątpliwie wymęczyły kandydata, postanowił wybrać się na wakacje. W momencie, gdy prezydent Warszawy wziął urlop, w mediach rozpętała się afera. Wszystko w związku z ważnym świętem, którego obchodzy wypadły akurat podczas nieobecności Trzaskowskiego. Pojawiły się oskarżenia ze strony ministra MSWiA. Rzecznik prasowy urzędu tłumaczy prezydenta.

TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życiaTVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życiaCzytaj dalej

Po tym, jak Rafał Trzaskowski nie pojawił się podczas obchodów 00-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku, w mediach rozpętała się burza. Szczególnie radny PiS, wiceminister z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży oskarżał o prezydenta Warszawy o lekceważenie swoich obowiązków. Zaapelował również o to, by Trzaskowski przeprosił za swoją nieobecność, chociaż wcześniej pojawiło sie tłumaczenie ze strony rzecznik urzędu.

Rafał Trzaskowski nieobecny podczas obchodów. Radny PiS atakuje

Radny PiS z Warszawy Błażej Poboży wskazał, że jego zdaniem Rafał Trzaskowski swoją obecność podczas obchodów ograniczył jedynie do "krótkiego filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych". W mediach społecznościowych zasugerował tym samym, że prezydent Warszawy nie traktuje swoich obowiązków poważnie i powinien za taką postawę przeprosić. Inne zdania jest natomiast rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy, która stwierdziła, że uroczystość była skromna, a sam Trzaskowski zaproszenia nie otrzymał.

- Toczy się dyskusja dot. nieobecności (Rafała Trzaskowskiego - przyp. red.) na państwowych obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Sprawa jest prozaiczna - nie było zaproszenia. W innych wydarzeniach wzięli udział wiceprezydenci Warszawy. (Warszawa - przyp. red.) zorganizowała skromne uroczystości z powodu epidemii - czytamy w komunikacie rzecznik prasowego Karolina Gałeckiej.

- Nie droga Pani. Proszę dokładnie zapoznać się z interpelacją. Prezydenta nie było w ogóle w Warszawie i nie uczestniczył w ŻADNYCH uroczystościach, nawet tych skromnych organizowanych przez Warszawę. Niech to przyzna, przeprosi i poprawi się następnym razem - odpowiada na swoim Twitterze Błążej Poboży.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, co w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko zakażenia
2. Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce
3. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię

W rozmowie z PAP ratusz potwierdził, że Rafał Trzaskowski 15 sierpnia przebywał na urlopie. Zgodnie z przekazanymi informacjami prezydent Warszawy miał wolne od 10 sierpnia do 23 sierpnia. Wiadomość ta została potwierdzona przez zastępnce rzecznika Tomasza Kunerta. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ostrych słowach papieża Franciszka, które pojawiły sę w mediach i wywołały burzę wśród polskich internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutki
  2. Wystarczy jeden niepozorny składnik, aby nasz rosół zyskał niepowtarzalny, głęboki smak. Prawie nikt o nim nie pamięta
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel

Źródło: Super Express

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł