Pytanie z "Milionerów" o geografięScreen/TVN/Milionerzy

Grała o 250 tys. zł w Milionerach. Chciała dzwonić do przyjaciela przez pytanie o nazwę kraju

Pytanie o geografię czasem zaskakuje uczestników programu "Milionerzy". Tak też było w ostatnim odcinku. Kobieta musiała skorzystać z pomocy przyjaciela. Pytanie nie powinno być wyzwaniem dla fanów geografii.

Pytanie związane z turystyką. Musiała się z nim zmierzyć uczestniczka teleturnieju "Milionerzy", który emitowany jest w telewizji TVN. Za poprawną odpowiedź uczestniczka mogła otrzymać 250 tysięcy złotych, miała jednak wątpliwości. O innym pytaniu nawiązującym do turystyki pisaliśmy tutaj.

Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceWicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceCzytaj dalej

Pytanie za 250 tysięcy złotych

Hubert Urbański, prowadzący program, zadał uczestniczce następujące pytanie: "Nazwa którego państwa to i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery?". Miała do wyboru cztery warianty odpowiedzi. Były to:

A: ze stolicą w Bagdadzie,

B: najmniejszego państwa świata,

C: ze stolicą w Teheranie,

D: największego państwa świata.

Kobieta miała wątpliwości i chciała skorzystać z koła ratunkowego, jakim był telefon do przyjaciela. Długo to rozważała, ale ostatecznie zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi C. Była to poprawna odpowiedź. Oznacza to, że chodziło o Iran, którego stolicą jest Teheran. Uczestniczka udzielając dobrej odpowiedzi wygrała 250 tysięcy złotych. Jak powiedziała, pieniądze te zamierza przeznaczyć na podróże.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Nazwa azjatyckiego państwa

Iran to perska nazwa wywodząca się od średnioperskiej formy słowa Eran. Po raz pierwszy pojawiła się na monetach oraz w napisie znajdującym się przy reliefie z Naghsz-e Rostam sasanidzkiego króla Ardaszira I. Są tam informacje o Eranszahr, państwie Ariów. Oznacza to, że nazwa Iran pochodzi od ludu Ariów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo złe informacje w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Polacy będą musieli poradzić sobie bez kibiców
  2. Nawet 6000 zł do emerytury. Dobre wieści dla wszystkich seniorów, niektórzy z nich zyskają wyjątkowo dużo na waloryzacji
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

źródło: Turyści.pl, Wikipedia

Następny artykuł