Turysci.pl
protesty nad morzem

fot. Twitter/ @PomorskaPolicja

Protesty we Władysławowie. Turyści mogą mieć problem z wjazdem na Półwysep Helski

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Osoby wybierające się w sobotę nad morze muszą przygotować się na kilkugodzinne korki. Na ten dzień planowane są dwa protesty, które zablokują jedyną drogę na Półwysep Helski.

Nad morze co weekend zmierzają tłumy turystów, jednak jutro będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Planowane są bowiem dwa protesty, które zablokują jedyną drogę dojazdową na Hel.

Morskie Oko

Od 2 sierpnia parking w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletem

CZYTAJ DALEJ

Dwa protesty mogą utrudnić wyjazd nad morze

O planowanej blokadzie jedynej drogi na Hel poinformowała dzisiaj pomorska policja.

- W najbliższą sobotę, we Władysławowie, na drodze w kierunku Helu planowany jest protest, który praktycznie zablokuje ruch - poinformowała na swoim profilu na Twitterze pomorska policja.

Przekazano także, że protest ma potrwać w godzinach od 9 do 16. Co ważne, na Hel prowadzi tylko jedna droga, dlatego nie będzie możliwości objazdu.

Organizatorem protestu jest AgroUnia. Przyłączają się do niego również armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego. Demonstracja jest odpowiedzią na brak działań rządzących -tłumaczą organizatorzy.

Rząd zgodnie z umową ze stycznia 2020 roku miał wypłacać armatorom odszkodowania za straty, jakie ponieśli w związku z zakazami połowów dorsza, jednak do tej pory nie wywiązał się z obietnicy - twierdzą armatorzy.

- Jeśli tego dnia planujemy wyjazd na Półwysep Helski, warto się zastanowić nad innym środkiem transportu, takim jak pociąg czy prom - zalecił w rozmowie z serwisem hel.naszemiasto.pl sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Na Półwysep Helski prowadzi tylko jedna droga, więc każdy, kto będzie próbował dotrzeć autem w sobotę do Helu, Juraty czy Jastarni, będzie musiał czekać aż skończy się protest - czyli do godziny 16.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta, Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >