prognoza pogody masowo dostająFot. Pixabay.com/JESHOOTS-com/zdjęcie poglądowe

Polacy masowo dostają identyczne SMS. Niebezpieczeństwo

Prognoza pogody daje powody do niepokoju. Służby podjęły zdecydowane kroki w trosce o bezpieczeństwo obywateli. Polacy masowo otrzymują SMS z ostrzeżeniem. Zbliżająca się sytuacja wymaga odpowiedniego przygotowania. Zagrożenie może pojawić się już niedługo. Lepiej postępować zgodnie z zaleceniami.

Prognoza pogody na dzisiaj, tj. 30 sierpnia, może dawać powody do niepokoju. Na telefony wielu Polaków zostały wysłane wiadomości z ostrzeżeniami, które dotyczą niebezpiecznych zjawisk, jake moga wystąpić w poszczególnych regionach. Zmiany pogody mogą pojawić się już po południu. Służby w ramach bezpieczeństwa radzą, w jaki sposób przygotować się na bardzo niekorzystne warunki.

Nie żyje, nikt nie mógł przewidzieć tragedii koło Łeby. Robili wszystko, ale nie dali radyNie żyje, nikt nie mógł przewidzieć tragedii koło Łeby. Robili wszystko, ale nie dali radyCzytaj dalej

Dzisiejsza prognoza pogody w wielu regionach Polski nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Zjawiska mogą okazać się nie tylko niesprzyjające wczasom, ale również niebezpieczne. W związku z realnym zagrożeniem, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało na telefony Polaków wiadomości, które zawierają pilny alert. Warunki mogą być szczególnie groźne po południu i w nocy 30 sierpnia.

Prognoza pogody na 30 sierpnia. RCB wysłało Polakom alerty

Prognoza pogody szczególnie może niepokoić mieszkańców 6 województw. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, województwa mazowieckie, łódzkie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie (powiaty jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, pińczowski, skarżyski, starachowicki i włoszczowski oraz Kielce) i małopolskie (powiaty chrzanowski, krakowski, miechowski, olkuski, oświęcimski, proszowicki, suski i wadowicki oraz Kraków) będą szczególine zagrożone.

- Uwaga! Dziś po południu (30.08) i w nocy bardzo silny wiatr i burze z gradem. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Znajdź bezpieczne schronienie - czytamy w komunikacie wysłanym przez RCB.

W związku z tym, że dzisiejsza prognoza pogody jest szczególnie niekorzystna, mieszkańcy regionów objętych ostrzeżeniami powinni zachować wyjątkową ostrożność i stosować się do zaleceń Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Stan alarmowy dotyczy popołudnia oraz nocy 30 sierpnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy otrzymali wiadomość z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożone kilka województw
2. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
3. Gang Fajniaków ma nie tylko przyciągnąć dzieci. Biedronka ma drugi, mniej popularny cel akcji

Chociaż nie po raz pierwszy prognoza pogody skłoniła RCB do wysłania Polakom wiadomości z ostrzeżeniami, wydarzenia z ostatniego miesiąca, w którym dochodziło do licznych podtopień miejscowości na terenie kraju, są dowodem na to, że nie można bagatelizować zagrożenia. W innym z naszych artkułów pisaliśmy również o pilnym komunikacie, który dotyczy korzystania z wody po tym, jak w Warszawie doszło do fatalnej awarii.

Alert RCB

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężki nokaut na gali KSW. Zawodnik padł nieprzytomny pod gradem potężnych ciosów (WIDEO)
  2. Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Jej mąż zginął w tragicznych okolicznościach, a teraz spokoju nie daje jej sąd
  3. Latali dronem nad jeziorem. Kiedy zobaczyli, co uchwycił, oblał ich zimny pot
  4. Brak słów. Tym razem Doda doprowadziła fanów do szaleństwa, na zdjęciu wszystko widać
  5. Myślała, że widzi zwykłe zdjęcie miasta. Dopiero po chwili zauważyła elektryzujący szczegół, nie mogła uwierzyć
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Następny artykuł