Prognoza pogody zaniepokoi niektórych Polakówventusky.com

Wielkie niebezpieczeństwo dla 9 województw w Polsce. Burze z gradem, trzeba uważać

Prognoza pogody na dzisiaj nie dla wszystkich jest satysfakcjonująca. W niektórych miejscach w Polsce może być niebezpiecznie. Mieszkańcy niektórych regionów kraju powinni przygotować się na utrudnienia.

Prognoza pogody dla niektórych miejsc w Polsce jest niepokojąca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia dla dziewięciu województw. Gdzie należy przygotować się na pogodowe niebezpieczeństwo?

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataTragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Prognoza pogody - ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Uważać trzeba na burze z gradem. Alerty pierwszego stopnia wydano w województwie opolskim, części województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego. Alerty drugiego stopnia dotyczą mieszkańców województwa podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i części województwa warmińsko-mazurskiego.

W przypadku terenów z alertem pierwszego stopnia należy spodziewać się opadów deszczu, których wysokość wyniesie od 15 do 30 milimetrów. Lokalnie może osiągnąć ona 50 milimetrów. Mogą pojawić się burze z gradem oraz wiatr do 80 kilometrów na godzinę. W bardziej zagrożonych regionach przewiduje się opadów o wysokości od 40 do 60 milimetrów. Występować będą także burze z wiatrem, który może osiągnąć nawet 110 kilometrów na godzinę. Spodziewać należy się też gradu.

IMGW apeluje o przestrzeganie wydawanych ostrzeżeń oraz zaleceń przesyłanych przez służby ratownicze w przypadku zagrożenia. Mieszkańcy zagrożonych regionów są proszeni o dostosowanie swoich planów do warunków atmosferycznych. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że ludzie powinni spodziewać się pogody, która będzie niebezpieczna. Mogą wystąpić straty materialne, czy zagrożenie zdrowia. W przypadku alertów drugiego stopnia te zjawiska mogą być jeszcze groźniejsze. Możliwe są duże katastrofy oraz sytuacje niebezpieczne dla życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

W ostatnim czasie doszło do anomalii pogodowych również w Tatrach. Niebezpieczna pogoda zaskoczyła turystów. To mało spotykane zjawisko w tym okresie roku. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polsat News

Następny artykuł