prognoza pogody na weekendfot. https://mapy.eholiday.pl/screen

Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów

Prognoza pogody na najbliższe dni chyba nikogo nie ucieszy. Nad Polskę nadejdą chmury, które skutecznie zepsują urlop. Oprócz tego, temperatury nie pozwolą na pozostawienie w domu kurtek.

Prognoza pogody dla Polski na ten weekend jest mało optymistyczna. Chmury będą zasłaniać niebo w całym kraju, a najgęstsze pojawią się w północno-wschodniej Polsce. Przelotne opady deszczu będą występować zarówno w sobotę, jak i niedzielę, miejscami nawet do 30 l wody na metr kw.

Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataStraty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataCzytaj dalej

Prognoza pogody nie sprzyja wychodzeniu z domu

W sobotę możliwe są burze w województwach zachodniopomorskim i lubuskim, którym towarzyszyć będą opady deszczu w granicach 10-15 l/m kw. i wiatr wiejący z prędkością nawet 70 km/h. W niedzielę wyładowania atmosferyczne przesuną się nad województwa wielkopolskie i łódzkie, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia z tym związane.

Kolejnym problemem mogą być przymrozki, które pojawią się nad ranem w sobotę w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Temperatura powietrza lokalnie wyniesie 0 stopni, a przy gruncie nawet -3. To może zagrozić uprawom roślin. W ciągu dnia możemy się spodziewać od 14 stopni na północnym zachodzie, do 20 stopni na południowym wschodzie. Niedziela bardziej deszczowa upłynie w temperaturach od 15 stopni na północy, po 18 na południowym zachodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów
2. Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnie

Do końca maja temperatury pozostaną umiarkowane i będą się pojawiać przelotne opady deszczu. Na wycieczki radzimy zabrać kurtki przeciwdeszczowe i porządne buty, by nie zmarznąć w czasie pieszych wędrówek. Deszczowa pogoda powinna przynieść ulgę alergikom, którzy w maju narzekają na pyłki traw, brzozy, dębu i pokrzywy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacje
  2. Schronisko podważa słowa ugryzionej przez psa aktorki. Jaka jest prawda?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł