prognoza pogody trzeba uważaćFot. icsilviu/Pixabay

Kolejne zmiany w Polsce od poniedziałku. Będzie trzeba bardzo uważać i przemyśleć plany turystyczne

Prognoza pogody może zaskoczyć. W ostatnim czasie w Polsce warunki są trudne do przewidzenia, co pokazał zeszły weekend. Choć w dzień temperatura potrafi być jeszcze dość wysoka, to bywa przerywana przez nagłe deszcze i burze. W Tatrach natomiast szczyty pokryły się już śniegiem. Meteorolodzy prognozują kolejne zmiany.

Prognoza pogody ponownie może sprawić, że złapiemy się za głowy. Chociaż meteorolodzy przewidują, że czeka nas jeszcze kilka ciepłych dni, w weekend może pojawić się już większe zachmurzenie. Im bliżej weekendu, tym bardziej zmieniać się będą warunki pogodowe. Wiele wskazuje jednak na to, że słońcem będziemy mogli cieszyć się jeszcze do czwartku.

Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicąMedia podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicąCzytaj dalej

Najnowsza prognoza pogody wskazywała na spokojny i słoneczny początek tygodnia w znacznej części kraju. W dzień temperatura wynosiła nawet 17-18 stopni Celsjusza, a na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu mieszkańcy cieszyć się mogą słońcem. Na bezchmurne niebo można liczyć także na Pomorzu, północy i zachodzie Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej. Ochłodzenie jednak niestety przyjdzie i to już wkrótce.

Prognoza pogody na tydzień. Załamanie dopiero w weekend

Prognoza pogody daje wiele powodów do optymizmy - przynajmniej w tym tygodniu. Słońce i bezchmurne niebo będą utrzymywały się do środy. Z dobrych warunków zadowoleni będą zwłaszcza mieszkańcy Mazowsza, Gór Świętokrzyskich, Podkarpacia i Lubelszczyzny. Poranki będą stawały się jednak coraz chłodniejsze - na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu temperatura przy gruncie może wynieść 0 stopni Celsjusza.

Chociaż w czwartek temperatura w dzień będzie sięgała już od 15 do 17 stopni Celsjusza, niebo nadal pozostanie bezchmurne niemal w całej Polsce. Podobnych warunków należy się spodziewać także w piątek i sobotę. W niedzielę jednak pogoda ulegnie załamaniu. Zachmurzenie będzie znacznie wzrastać i zrobi się chłodniej. W Suwałkach temperatura spadnie nawet do 10 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Warszawie, Łodzi, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Opolu - 16 stopni.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku
2. Czy Kinga Duda jest zadowolona z nowej roli? Wielu może być zaskoczonych
3. TVN poinformował o skandalu na pokładzie samolotu. Polski aktor wstrzymał lot, interweniowały służby. Ręce opadają

Po weekendzie czekają nas natomiast kolejne zmiany - nad Polskę dotrą opady deszczu. Temperatura będzie utrzymywała się na niskim poziomie 11-12 stopni Celsjusza. W Tatrach i Karkonoszach mogą wystąpić już obfite opady śniegu. Miłośnicy lata niestety muszą pogodzić się więc ze znacznym ochłodzeniem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o syrenach alarmowych Centrum Zarządzania Kryzysowego na terenie Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky został zaatakowany z obu stron. Nie mógł opędzić się od nachalnych adoratorów, wideo
  2. W wielu województwach zawyją dziś syreny alarmowe. Wiemy dlaczego
  3. Wszystko poszło na wizji TVP, widzowie od razu zauważyli i płaczą ze śmiechu. Chodzi o nazwy miejscowości
  4. Uwaga, w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, w akcji Centra Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, o co chodzi
  5. Kinga Rusin wypoczywa w Grecji. Przekazała radosną informację, fani zasypują ją gratulacjami
  6. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł