prezydent do szpitalaFot. Pixabay.com 1662222

Nagła wiadomość, prezydent w szpitalu. Zaskakujące doniesienia od naszych sąsiadów

Prezydent został przetransportowany do szpitala, jak informują media. Wiadomość o stanie zdrowia głowy państwa początkowo wywołała duże zamieszanie. Wreszcie pojawiło się oficjalne oświadczenie, które przedstawił rzecznik prasowy szefa państwa. Potwierdzono, że polityk będzie musiał przejść operację.

Prezydent Republiki Czeskiej niedawno został przetransportowany do szpitala, co oficjalnie potwierdziły już media. Niedługo po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia w sprawie stanu zdrowia Milosza Zemana, jego rzecznik prasowy Jiżi Ovacek wydał oficjalne oświadczenie, w którym podał szczegóły zaistniałej sytuacji. Szef rządu Czech będzie musiał przejść operację, jednak nie ma zagrożenia życia.

Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniRząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniCzytaj dalej

Z informacji przekazanych mediom wynika, że prezydent Republiki Czeskiej złamał rękę. To główny powód jego pobytu w szpitalu. Do tego zdarzenia przyczyniło się jednak schorzenie szefa rządu Czech. Okazało się, że Milosz Zeman już od dłuższego czsau cierpi na neuropatię stóp. Choroba utrudnia mu chodzenie, dlatego polityk musi wspomagać się kulami. Do wypadku, w którym złamał rękę, doszło we wtorek 25 sierpnia.

Prezydent Czech w szpitalu. Milosz Zeman złamał rękę

We wtorek 25 sierpnia prezydent Republiki Czeskiej postanowił poruszać się bez kul. Niestety w pewnym momencie przewrócił się i złamał kość przedramienia. Po tym zdarzeniu został przetransportowany do szpitala, w którym obecnie czeka na operację. O szczegółach poinformował media rzecznik szefa rządu Czech Jiżi Ovacek.

- Powiedział, że jest w stanie iść samodzielnie, czego nie powinien robić, po czym upadł i nastąpiło złamanie ręki - opisywał okoliczności zdarzenia Ovacek. To nie jest kontuzja, która w jakikolwiek sposób może zagrażać jego życiu. W szpitalu prezydent zostanie poddany operacji - słowa Ovacka cytuje RMF24.

Prezydent Republiki Czeskiej aktualnie przebywa w Centralnym Szpitalu Wojskowym w Pradze, jak informuje agencja CTK. Kontaktując się z mediami, Jiżi Ovacek powiedział, że szef rządu Czech utrzymuje kontakt z członkami rodziny oraz współpracownikami. Plan przewidzianych zajęć zostanie dopasowany do rekonwalesencji głowy państwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenie sanepidu. Szczególnie zagrożone są dzieci
2. IMGW bije na alarm, bezlitosne żywioły uderzą w Polskę. Trąby powietrzne są tylko częścią
3. Niebywałe odkrycie w Chinach. Naukowcy po prostu oniemieli

W zeszłym roku w październiku prezydent Czech również spędził kilka dni w szpitalu. Jak informują media, według lekarzy cierpi na utratę i upośledzenie funkcji mięśni - zwłaszcza stóp. Zgodnie z raportem głowa państwa choruje też na cukrzycę. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowych przepisach rządu, które mogą wywołać niezadowolenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać
  2. Dariusz Piontkowski skomentował ważną kwestię dla wielu nauczycieli i uczniów. Wielu będzie wściekłych
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Wielki doberman podchodzi do noworodka w nosidełku. Rodzice wszystko nagrali

Źródło: RMF24

Następny artykuł