Słowacja z prezydent na kwarantannie.Fot. Pixabay.com/ leo2014

Prezydent na kwarantannie. Niepokojące doniesienia, kontakt z zakażonym współpracownika głowy Słowacji

Prezydent kraju trafiła na domową kwarantannę i nie jest w stanie w pełni sprawować swojej funkcji. Do piątku odwołała wszystkie spotkania.

Jeden ze współpracowników prezydent Czaputovej miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Tak też sama głowa państwa musi udać się na domową kwarantannę. Informację przekazał jej rzecznik, Milan Striżinec.

Tragedia w turystycznym raju. Miała tylko 18 lat i miliony na koncie, doszło do najgorszegoTragedia w turystycznym raju. Miała tylko 18 lat i miliony na koncie, doszło do najgorszegoCzytaj dalej

Słowacja w walce z pandemią

Przez moment Słowacja nie ma swojego przedstawiciela na arenie międzynarodowej w postaci prezydenta. Według konstytucji to m.in. Zuzana Czeputova powinna reprezentować kraj podczas oficjalnych spotkań z przedstawicielami innych państw. Tak też pojawiły się głosy, jakoby Słowacja częściowo nie miała prezydenta ze względu na ograniczone możliwości przemieszczania się samej polityk.

Jak podaje redakcja RMF24, dzisiaj (24 czerwca) Czeputova miała umówione spotkanie z austriackim prezydentem Alexandrem Van der Bellenem, jednak plany pokrzyżowała kwarantanna. Według informacji Milana Striżineca, pani prezydent, przekaże powód odwołania spotkania telefonicznie. Ponadto, nie odbędzie się również wizyta Milosza Vystrcziela, przewodniczącego czeskiego Senatu. Polityk miał specjalnie przybyć do Bratysławy. Co ważne, Słowacja uważana jest za naturalnego sojusznika administracji w Pradze, więc wydarzenie odbiło się głośnym echem w lokalnych mediach.

Słowacja walczy z koronawirusem

Jak podaje agencja CTK, na którą powołuje się RMF24, Słowacja jak na razie nie odnotowała zakażenia wśród krajowych polityków. Wniosek oparty jest na dotychczasowych raportach słowackiego Ministerstwa Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw

Ostatnie doniesienia potwierdzają, że Słowacja cieszy się jednym z niższych współczynników zachorowań. Od początku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, potwierdzono 1607 przypadków. Słowacka służba zdrowia podaje, iż tzw. ozdrowieńców jest 1448, a zgonów spowodowanych bezpośrednio przez COVID-19 - 28. Ze względu na relatywnie niskie wyniki zachorowalności rząd w Bratysławie zadecydował o otwarciu granic m.in. dla Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

Źródło: RMF24

Następny artykuł