Prezydent już jest w Waszyngtonie.Fot. Wikipedia.org/ Krzysztof Sitkowski/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl (spotkanie z 2017 r.)

Prezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariusza

Prezydent Duda we wtorek wieczorem wylądował w Waszyngtonie. Wizyta w USA ma być okazją do wzmocnienia relacji obu państwa. Prezydent ma rozmawiać o ważnej inicjatywie.

Prezydent Andrzej Duda już w godzinach wieczornych 23 czerwca wylądował na lotnisku w Waszyngtonie. Dzisiaj (24 czerwca) ma rozmawiać z Donaldem Trumpem m.in. o kwestiach energetycznych, bezpieczeństwa cybernetycznego, a także telekomunikacyjnego. Jednak to nie jedyne tematy, które najprawdopodobniej będą podjęte w Białym Domu.

Czarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleniCzarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleniCzytaj dalej

Prezydent już w Waszyngtonie

Na dzisiejszym spotkaniu w Białym Domu ma pojawić się również temat dalszej współpracy na tle gospodarczyk między USA i Polską. Pojawią się wątki działań służby zdrowia, a także inwestycji. Już dzień wcześniej na wiecu w Krakowie prezydent Duda zapowiadał, że amerykański Microsoft chce przeznaczyć aż miliard dolarów na rozwój w Polsce. Co więcej, rozmowy z Donaldem Trumpem mają być kolejnym krokiem w zbliżaniu obu państw.

- Przede wszystkim więzi gospodarczych. Mówimy tutaj o inicjatywie Trójmorza, w którą USA są zaangażowane i która leży w ścisłym zainteresowaniu prezydenta Donalda Trumpa - wyjaśnia prezydent Duda cytowany przez RMF24.

Prezydent o roli Polski

Prezydent zaznacza, że wizyta ma być kontynuacją jego zdaniem wcześniejszych, bardzo owocnych rozmów z Donaldem Trumpem. Z obecną głową państwa Duda widział się już 11 razy, z czego 4 na wizytach oficjalnych. Będzie to już 5. rozmowa. Niestety nie wiadomo, czy politycy podejmą temat ostatnio zawieszonych wiz. Co ważne, Dziennikarze zapytali Andrzeja Dudę o intencje, z jakimi jedzie do Stanów Zjednoczonych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw

- Przede wszystkim z przesłaniem tego, że jesteśmy dużym krajem Środkowej Europy, bardzo ambitnym, który od lat uważa Stany Zjednoczone za swojego bliskiego przyjaciela, bliskiego sojusznika; że zawsze właściwie otrzymywaliśmy od Stanów Zjednoczonych to, co uważamy za dobro - wyjaśniał polski prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

Źródło: RMF24

Następny artykuł