premier zapowiedział zmianyFot. flickr.com/ Kancelaria Premiera/ Public Domain Mark 1.0/ https://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/

Mateusz Morawiecki ma wspaniałą wiadomość dla Polaków. Wszyscy mieli nadzieję

Premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji przekazał informacje, na które wszyscy czekają. Słowa o "powrocie do normalności" są bardzo pocieszające i dają nadzieję na wspaniałe wakacje. Już niedługo zasady zaczną się zmieniać.

Premier złożył wizytę w stopniu wodnym Malczyce na Dolnym Śląsku w piątek, 22 maja. Zachęcał wszystkich do planowania wakacji w Polsce, w górach, nad jeziorami i w lasach, a także do odwiedzania restauracji. Dodał, że korzystając z infrastruktury turystycznej w kraju, wspieramy rodzimych przędsiębiorców i w ten sposób pomagamy im odrobić straty. Miło spędzając czas, możemy wspomóc gospodarkę własnego kraju.

Nadchodzi kolejne niebezpieczeństwo, nie chodzi o pandemię. Poważne zagrożenie dla państwa nad AtlantykiemNadchodzi kolejne niebezpieczeństwo, nie chodzi o pandemię. Poważne zagrożenie dla państwa nad AtlantykiemCzytaj dalej

Premier zapowiedział znoszenie restrykcji

- Fala epidemii opada, kolejne restrykcje będziemy zmniejszać w kolejnych tygodniach tak, żeby te wakacje były w miarę normalne - zapowiedział premier.

Morawiecki mówił też o znoszeniu obowiązku noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu. To będzie kolejny krok na drodze ku "normalności" i jest już planowany. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych, gdy korzystamy z noclegów i różnych atrakcji na wyjazdach. W budynkach nadal konieczne będzie zasłaniania ust i nosa, ponieważ zachowanie dystansu jest trudniejsze, a cyrkulacja powietrza ograniczona. Wszyscy czekaliśmy na kolejne zmiany i "normalne" wakacje, a wiele wskazuje, że już niedługo będą możliwe.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Kwota wolna od podatku 2020. Próg uległ zmianie

Wszystkie obiekty udzielające noclegu dostały wytyczne, które w jasny sposób określają zasady ich działania. Przed wejściem do budynku i w jego recepcji musi znaleźć się informacja o liczbie gości, którzy mogą jednocześnie przebywać z danym pomieszczeniu. Zamknięte pozostają wspólne sale TV, pokoje zabaw dla dzieci, baseny, sauny czy dyskoteki. Wszystko jest dokładnie dezynfekowane, by zapewnić nam bezpieczeństwo w najwyższym stopniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna W. cierpiała na poważną chorobę? Słowa lekarza mogą rzucić nowe światło na sprawę mamy Madzi
  2. Wiemy, jak czuje się zaatakowana niedźwiedzica z zoo. Dyrekcja podjęła poważne kroki
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Adam Małysz przerwał milczenie. Przed tysiącami widzów skrytykował jednego z polskich skoczków. "Był bardzo trudny"

Źródło: Onet

Następny artykuł