premier włoch przesłanie do naroduFot. Unsplash.com/Ashkan Forouzani/zdjęcie poglądowe

Premier przeprasza obywateli i sugeruje wcześniejsze zniesienie obostrzeń. Zaskakująca wiadomość z Włoch

Premier wystosował do obywateli swojego kraju przesłanie z okazji Święta Pracy. Przeprosił w nim obywateli oraz zapowiedział, że restrykcje być może zostaną zniesione wcześniej, jeśli zostanie spełniony jeden warunek.

Premier Włoch zwrócił się 1 maja do swoich obywateli. Obywatele kraju, który niezwykle ucierpiał w skutek pandemii, usłyszeli od polityka zaskakujące słowa. Zaczął od przeprosin dla wszystkich ludzi, którzy do tej pory nie otrzymali obiecanej pomocy finansowej. W dalszej części zapowiedział przyśpieszenie znoszenia restrykcji, jeśli spełniony zostanie jeden warunek.

Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłychPremier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

Premier Włoch zwrócił się do swoich obywateli

Giuseppe Conte piątek zapowiedział, że łagodzenie obostrzeń zostanie przyśpieszone, jeśli na niektórych terenach Włoch krzywa zakażeń koronawirusem nadal będzie spadać. Mówił m.in. o wznowieniu działalności finansowej, co skutkować ma np. otwarciu salonów fryzjerskich.

- Jestem pewien, że przy poszanowaniu przyjętych reguł w niektórych częściach kraju będzie można znacznie obniżyć krzywą zakażeń. Jeśli obniżymy ryzyko zarażenia się wirusem i będziemy przestrzegać protokołów bezpieczeństwa, wielu klientów powróci na strzyżenie bez strachu - wyjaśniał w mediach społecznościowych.

Powrotu do normalności we Włoszech domagają się również właściciele barów i restauracji, które zamknięte mają pozostać zgodnie z planem aż do 1 czerwca. Takie rozwiązanie generuje ogromne straty w tym sektorze, przez które wiele działalności może przestać istnieć.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
2. Na zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenie

Premier przeprosił wszystkich obywateli, którzy nadal czekają na wypłacenie niektórych zapomóg kryzysowych oraz świadczeń. Podkreślił, że proces ich wypłaty jest "skomplikowany".

Przepraszam w imieniu rządu i zapewniam was, że będziemy naciskać, aby wypłaty i pomoc finansowa dotarły jak najszybciej - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy będą rozpaczać, Zlatina uderzy w kraj z pełną mocą. Żywioł osiągnie ogromną moc
  2. Jest data, kiedy najwcześniej pojawi się szczepionka na COVID-19. Naukowcy nie mają wątpliwosci
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje wielka gwiazda. Umierała w cierpieniu, fani w żałobie

Źródło: Interia

Następny artykuł