Praga to piękne miasto w EuropiePixabay.com/MurderousPass

Byliście w Pradze? Stolica Czech zachwyca przez cały rok

Praga to stolica Czech. Uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Klimat miejsca jest wyjątkowy. Można tam zobaczyć dużo zabytków. Co więcej, znajduje się tam blisko. Byliście w Pradze?

Praga jest pełna takich W czeskiej stolicy nie da się nudzić bez względu porę roku. Ulice Pragi skrywają mnóstwo pięknych kamienic, a w wielu z nich znajdziemy lokale gastronomiczne z pyszną ofertą. Co można zobaczyć u naszych sąsiadów?

Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuWładze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuCzytaj dalej

Praga jest idealna dla turystów

Zwiedzanie warto zacząć od kompleksu Zamku Praskiego na Hradczanach. Następnie można przenieść się do Klasztoru na Strahowie, który znajduje się na jednym ze wzgórz. Stamtąd można zrobić zdjęcie panoramie miasta. Jest tam duża biblioteka, która według niektórych podróżnych, jest najpiękniejszym miejscem z książkami na świecie.

Ikoną jest Most Karola. Warto zabrać tam ze sobą aparat, ponieważ o każdej porze można zrobić świetne zdjęcia miasta. Stamtąd można udać się na plac starego miasta. Jest tam mnóstwo kamienic oraz kościołów, natomiast w samym centrum znajduje się pomnik Jana Husa. Niedaleko możemy znaleźć również imponującą rzeźbę - 11-metrową głowę znanego pisarza Franza Kafki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej

W mieście jest mnóstwo innych ciekawczych zabytków Muzeum Narodowe, Muzeum Zmysłów czy Muzeum Franza Kafk - to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić. Byliście kiedyś w tym mieście? Napiszcie w komentarzu na Facebooku i podzielcie się wspomnieniami.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka ważyła ponad 22 kilogramy. Przeszła niesamowitą metamorfozę dzięki ludziom o dobrych sercach
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

źródło: Wikipedia

Następny artykuł