Praga czeskie miastoFot. Pxhere CC0 Domena publiczna

Byliście w Pradze? Przepiękne miasto

Praga to miasto, które może zadowolić turystów pod wieloma względami i wbrew stereotypom zachwycają się nią nie tylko piwosze. Stolica Czech oferuje mnóstwo atrakcji - zarówno pod względem kulturalnym, jak i gastronomicznym. W dodatku jest piękna o każdej porze roku, dlatego osoby stroniące od tłumów w sezonie wakacyjnym, mogą wybrać się tam także jesienią i nie będą miały powodów do narzekania.

Praga jest przepełniona atrakcjami, jak kufel Czecha siedzącego w lokalnym barze. W czeskiej stolicy po prostu nie da się nudzić bez względu na to, czy odwiedzacie ją latem, czy jesienią. Ulice Pragi skrywają mnóstwo pięknych kamienic, a w wielu z nich znajdziemy lokale gastronomiczne z pyszną ofertą. Co można zobaczyć u naszych sąsiadów?

TVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świataTVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świataCzytaj dalej

Praga to nie tylko raj dla piwoszy, choć wybór lokalnego alkoholu jest naprawdę szeroki. Wiele barów posiada własne kadzie, dzięki czemu możemy każdego dnia próbować innego piwa. Jednak stolica Czech pełna jest przepięknych zabytków i parków. Zwiedzanie warto zacząć od kompleksu Zamku Praskiego na Hradczanach. Stamtąd natomiast możemy przenieść się do Klasztoru na Strahowie, który znajduje się na jednym ze wzgórz. Stamtąd można zrobić zdjęcie panoramie miasta. W środku znajdziemy niesamowitą bibliotekę, która według niektórych podróżnych, jest najpiękniejszym miejscem z książkami, jakie kiedykolwiek widzieli. To jednak dopiero początek.

Praga: co warto zobaczyć w stolicy Czech?

Praga to oczywiście Most Karola - miejsce, które zna każdy turysta. Tutaj także warto mieć ze sobą aparat, ponieważ o każdej porze dnia można zrobić bardzo ładne zdjęcie miasta. Stąd już mamy prostą drogę na główny plac starego miasta. Dookoła znajdziemy mnóstwo kamienic oraz kościołów, natomiast w samym centrum znajduje się pomnik Jana Husa. Niedaleko możemy znaleźć również imponującą rzeźbę - 11-metrową głowę znanego pisarza Franza Kafki.

Praga to także mnóstwo interesujących muzeów oraz futurystycznych budynków. Do najciekawszych należą Muzeum Narodowe w Pradze, Muzeum Zmysłów czy Muzeum Franza Kafki. Co ciekawe - w Pradze znajdziemy również Muzeum Maszyn Erotycznych. Zwiedzając Pragę, warto pamiętać, aby nie skupić się jedynie na głównym placu starego miasta, ale obejrzeć także przynajmniej kilka innych, które mogą was zaskoczyć takimi atrakcjami jak choćby Muzeum Figur Woskowych. Obowiązkowym punktem jest także Plac Wacława.

Dzisiaj grzeje: 1. Papież Franciszek powiedział o gorszej zarazie niż koronawirus. Mocne słowa Głowy Kościoła
2. Dotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla Polaków

Bez dwóch zdań Praga to miejsce, które na długo pozostaje w pamięci. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie bibliotek z Klasztoru na Strahowie. Byliście kiedyś w tym mieście? Napiszcie w komentarzu na Facebooku i podzielcie się wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wakacjach nad polskim morzem.

Praga. Klasztor na Strahowie
źródło: Wikimedia Y.Shishido CC BY-SA 3.0

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tata pokazał psu noworodka. Gdy tylko chihuahua zobaczyła dziecko, zaczęła się niewiarygodnie zachowywać
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

Następny artykuł