Praca dla każdego na WęgrzechFlickr.com/ Thomas Depenbusch (Depi)

Jeden kraj wymyślił sposób na bezrobocie w czasach kryzysu. Dają pracę nawet na pół roku

Praca to coś, co w ostatnim czasie straciło wiele osób. Zostali oni bez środków do życia. Europejskie państwo znalazło jednak wyjście. Praca jest praktycznie dla każdego. Wystarczą chęci.

Praca dla każdego. Na świecie panuje kryzys w związku z pandemią koronawirusa. Wiele osób straciło pracę i znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Z pomocą dla swoich obywateli przychodzi europejskie państwo. Władze proponują pracę każdemu, kto spełnia podstawowe wymagania.

W Europie doszło do trzęsienia ziemi. Potężna siła, odczuła je stolica i kraj obokW Europie doszło do trzęsienia ziemi. Potężna siła, odczuła je stolica i kraj obokCzytaj dalej

Praca w czasie pandemii

Węgrzy będą mogli dołączyć do specjalnej, dobrowolnej służby wojskowej. Mają się oni znaleźć w grupie rezerwowej. Przez 6 miesięcy żołnierze będą otrzymywać 161 tysięcy forintów (około 2500 złotych). Dodatkiem będzie opłata rekrutacyjna i wyżywienie. W każdej chwili będzie można zrezygnować za porozumieniem stron.

Według "Magazynu Nemzet" w ten sposób pomoc otrzyma nawet 3 tysiące osób. Żołnierze będą wyjeżdżali z domu na specjalne szkolenie, które obejmować będzie strzelanie i szkolenie specjalistyczne. Po zakończeniu szkolenia, każdy będzie mógł zdecydować czy zostaje w pracy. Będzie można ją też wykonywać w innej formie.

Warunki zatrudnienia

Pracować będzie mógł każdy przed ukończeniem 50. roku życia. Warunkiem jest jeszcze pełnoletność. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca w 25 miejscach w kraju. Przed przyjęciem wszyscy przejdą specjalne badania. Koszty dojazdu będzie pokrywało wojsko. Wszyscy przyjęci otrzymają mundur. Przysługiwać im będzie też opieka zdrowotna.

Dzisiaj grzeje: 1. Genialna wiadomość dla Polaków. Są daty, trzeba się śpieszyć, rusza sprzedaż
2. Pandemia wpłynęła też na sprawy związane z L4. Zmieniło się kilka istotnych dla pracowników kwestii

Węgry w ten sposób rozwiążą problem z wojskiem. Brakuje im żołnierzy, zarówno zawodowych jak rezerwowych. Dzięki pomysłowi na walkę z bezrobociem, zainteresowanie dołączeniem do służb znacznie wzrosło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażająca
  2. Właściciele dali golden retrieverowi niespotykany prezent. Reakcja psa zachwyca
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa

Źródło: Polsat News

Następny artykuł