"Pożegnanie z Afryką" podbiło serca widzówyoutube.com Movieclips Classic Trailers

Oglądaliście "Pożegnanie z Afryką"? Przyciąga widzów cudownymi krajobrazami

"Pożegnanie z Afryką" mimo upływu lat wciąż zachwyca widzów. Młodziutka Meryl Streep doskonale wpisała się w rolę głównej bohaterki, a towarzyszący jej na ekranie Robert Redford rozkochał w sobie setki kobiet.

"Pożegnanie z Afryką" z 1985 roku było prawdziwym hitem. Widzowie byli zachwyceni nie tylko scenariuszem, ale także obsadą i cudownymi krajobrazami. Nic dziwnego, ze dziś film dla wielu jest kultowy. Choć gatunek nie wszystkim dobrze się kojarzy, ten melodramat potrafił poruszyć niemal każdego, niezależnie od wieku czy płci. To zasługa Sydneya Pollacka, który wyreżyserował prawdziwe dzieło kinematografii.

Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicyNie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicyCzytaj dalej

"Pożegnanie z Afryką" zachwyciło widzów na całym świecie

Trwający 160 minut melodramat powstał z połączenia trzech innych dzieł: "Pożegnania z Afryką", "Cieni na trawie" oraz "Listów z Afryki", stworzonych przez Karen Blixen. W filmie właśnie ona jest główną bohaterką. Akcja rozgrywa się w 1913 roku, w Afryce Wschodniej, a konkretnie w Kenii, gdzie Karen (w tej roli Meryl Streep) zacząć podróż do Nairobi, by tam poślubić barona. Po drodze jednak jest zmuszona zatrzymać przez białego myśliwego. Wtedy poznaje Denysa Fincha Hattona, granego przez Roberta Redforda.

Po ślubie mieszka z mężem i mimo wcześniejszych planów hodowania bydła na farmie, zajmują się ryzykowną plantacją kawy. Mężczyzna postanawia wyjechać na polowania, zostawiając wszystko na głowie Karen. Kobieta musi sobie radzić mimo osamotnienia. Postanawia zwiedzić rejony niedaleko farmy, ale podczas jednej z takich eskapad natyka się na dziką lwicę. Wtedy na pomoc przybywa Denys Hatton, którego wraz z przyjecielem gospodyni zaprasza na kolację. Okazuje się, że świetnie się dogadują, a między Anglikiem a Dunką zaczyna iskrzyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Są zaginieni. Setki strażaków ruszyło do akcji. Potężny huragan uderzył w Europę

Premiera filmu odbyła się w setną rocznicę urodzin autorki powieści. Ona sama wróciła do rodzinnego kraju, Danii, po 20 latach zmagań z przeciwnościami losu w Afryce, a swoje przeżycia opisała w autobiograficznych dziełach. Poruszająca historia podbiła serca widzów na całym świecie. Nic dziwnego - romans w otoczeniu cudownej, afrykańskiej przyrody, do tego zagrany przez pierwszorzędnych aktorów, nie miał szans na niepowodzenie. A wy oglądaliście ten film? Jak go wspominacie? Wszyscy, którzy chcą sobie przypomnieć film, mogą obejrzeć zwiastun na kanale Movieclips Classic Trailers w serwisie Youtube.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł