Turysci.pl
hotel płonął

fot. facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna w Kuniowie

Pożar w hotelu pod Opolem. W środku byli goście

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru hotelu w miejscowości Kuniów pod Opolem. O zdarzeniu poinformowano opolską straż pożarną, która po przyjeździe na miejsce otrzymała informację, że z teoretycznie zamkniętego ośrodka ewakuowano 26 gości.

Pracownicy hotelu zawiadomili straż pożarną w piątek w nocy. Po przybyciu na miejsce ratowników poinformowano, że przed ich przyjazdem udało się ewakuować już 26 gości i 8 pracowników. Oficjalnie hotel pozostawał zamknięty.

Pożar w hotelu. W środku byli goście

Dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu poinformował Polsat News, że pożar udało się ugasić w sobotę nad ranem. Policja wyjaśniać będzie, dlaczego mimo panujących restrykcji w hotelu znajdowali się goście.

- Działania siedmiu zastępów straży pożarnej trwały blisko 180 minut. Na miejscu zdarzenia obecny był również Z-ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, który po dojeździe przejął kierowanie akcją - poinformowano.

Obsługa hotelu zauważyła ogień około godziny 22. Jak przekazał rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku mł. asp. Karol Grzyb w rozmowie z Radiem Opole, pożar rozpoczął się od instalacji kominowej.

Grecja przedłuża ograniczenia dla podróżnych

Grecja przedłuża obostrzenia dotyczące lotniczych podróży międzynarodowych

CZYTAJ DALEJ

- Doszło do pożaru przewodu kominowego w części SPA hotelu. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Ustalono, że od przewodu kominowego, w którym doszło do pożaru, zapaliła się część dachowa, którą niestety trzeba było rozebrać - wyjaśnia.

Właściciel obiektu poinformował w rozmowie z Radiem Opole, że w budynku znajdowały się 22 osoby razem z obsługą. Przekonywał również, że prowadzona w budynku działalność jest zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Taką wersję wstępnie potwierdziła również w rozmowie z Radiem Opole mł. asp. Krystyna Alaszewicz z kluczborskiej policji. Podkreśla jednak, że policja prowadzić będzie czynności wyjaśniające.

- Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że właściciel prowadzi działalność rehabilitacyjną. Wcześniejsza kontrola sanepidu nie wykazała uchybień w funkcjonowaniu obiektu - dodaje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat, Radio Opole

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >