Pożar dotknął zachód kraju.Fot. Google Maps

W jednej chwili wszystko znikło. Nic nie dało się zrobić. Mieszkańcy zachodniej Polski są zdruzgotani

Pożar drastycznie dotknął zachodnie regiony kraju. Urlopowicze, którzy wybierają się na weekend w kierunku województwa lubuskiego i Wielkopolski powinni naprawdę uważać.

Pożar objął przede wszystkim pola uprawne i ścierniska. Największe żniwa ogień zebrał na kilku hektarowej połaci m.in. w okolicach Leszna (województwo wielkopolskie). Miejsce zdarzenia zabezpieczały zespoły straży pożarnej, a całą sytuację zapoczątkowała na pozór standardowa usterka. Niebezpiecznie było również w Lubuskiem.

Wojciech był nad polskim morzem. Wojciech był nad polskim morzem. "Miejmy szczęście, by zdążyć się pożegnać z bliskimi"Czytaj dalej

Pożar na zachodnie Polski. Weekend w dwóch województwach z ogniem w tle

Jak podają dziennikarze Polsat News, pożar objął kilka hektarów pól w okolicach wielkopolskiego Leszna (gmina Bojanowo). Ogień rozprzestrzeniał się na ścierniska i obszary z wysuszonym zbożem we wsi Kaczkowo. Akcja trwała kilka godzin, a straty szacuje się na kilkanaście tysięcy złotych. Powód? Awaria maszyny rolniczej.

Według ustaleń Polsat News, pożar wybuchł zaraz po awarii niesprawnej prasy rolniczej. Jak podaje portal tenpoznan.pl, całkowity koszt strat szacowany jest na 15 tys. zł. Jak na razie wiadomo o spłonięciu 1,5 hektara pszenicy oraz 3,5 hektara ścierniska ze słomą. Miejsce zdarzenia zabezpieczały zespoły z kilku miejscowości.

Ogień tuż przy zabudowaniach. Pożar w lubuskim z widmem tragedii

Równolegle kolejny pożar objął pola w Brzeziu (okolice Sulechowa w województwie lubuskim). Ogień odnotowano już w piątek (31 lipca), a całe zajście miało miejsce zaledwie sto metrów od najbliższych zabudowań. Sprawę relacjonował oddział z Ochotniczej Straży Pożarnej Trzebiechów.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Według relacji strażaków OSP Trzebiechów, którzy zabezpieczali teren, pożar coraz bardziej zbliżał się do budynków gospodarskich i mieszkalnych. Jak wiadomo, na miejscu zdarzenia nie przebywały zwierzęta. Na szczęście, służby potwierdziły, że podczas zdarzenia nie odnotowano poszkodowanych. Co ważne, na przestrzeni ostatnich dni ogień pojawił się również na południu kraju.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobie
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł