Turysci.pl
portugalia

fot. youtube/ Romão José

Powodzie w Portugalii. Zalane drogi w popularnym kurorcie

11 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Portugalię w miniony czwartek nawiedziły ulewne deszcze. Kilkadziesiąt dróg w popularnym wśród turystów regionie Algarve było nieprzejezdnych. Najtrudniejsza sytuacja panowała w mieście Vila Real de Santo Antonio.

Algarve jest bardzo popularnym wśród turystów regionem w południowej Portugalii, słynącym z ponad 200 km różnorodnych plaż, przyrody oraz idealnych warunków do sportów wodnych. Wczoraj jednak część dróg było tam nieprzejezdnych.

portugalia

Powodzie w Portugalii. Zalane drogi w popularnym kurorcie

CZYTAJ DALEJ

Powodzie w portugalskim regionie Algarve

Jak wskazały lokalne służby meteorologiczne, powódź jest efektem intensywnych opadów oraz niedrożności wielu studzienek kanalizacyjnych. Poinformowano, że w ciągu niespełna godziny spadły tam 42 mm deszczu.

Najwięcej utrudnień odnotowano w rejonie miast Castro Marim i Vila Real de Santo Antonio, zalane zostały również miejscowości położone przy południowo-wschodniej granicy z Hiszpanią, przede wszystkim Monte Gordo, Altura i Alagoa.

Najtrudniejsza sytuacja panuje jednak w mieście Vila Real de Santo Antonio, gdzie zalało aż kilkadziesiąt ulic. Wysokość wody w niektórych miejscach centrum portugalskiego miasta przekroczyła poziom 40 cm.

13 jednostek straży pożarnej przed południem wypompowało wodę z domów, garaży, piwnic oraz udrożniło zalane drogi w kilku miejscowościach południowo-wschodniej części regionu Algarve.

Z powodu utrudnień wywołanych przez ulewy do szkoły nie poszło kilkuset uczniów - szacują lokalne władze.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >