Turysci.pl
airport-g3c81403bb 1280

fot. Pixabay/Skitterphoto

Potwierdzono wariant koronawirusa B.1. 1529. Zamknięta granica Wielkiej Brytanii dla kilku państw

26 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Izraelu potwierdzono pierwszy przypadek nowego wariantu koronawirusa B.1.1529. Wielka Brytania zamknęła granice dla podróżnych z sześciu afrykańskich państw. Podobny krok rozważa również Komisja Europejska.

Komisja Europejska rozważa wprowadzenie zakazu lotów z krajów południowej Afryki w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2.

the-paris-photographer-jSKjkV4Oc5Q-unsplash

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

CZYTAJ DALEJ

Nowy wariant koronawirusa. KE rozważa wprowadzenie nowych restrykcji

Eksperci twierdzą, że nowy wariant koronawirusa jest najgroźniejszy z dotychczas odkrytych i może być odporny na szczepionki. 

Bardzo szybko na te doniesienia zareagowała Wielka Brytania, która zamknęła granice dla podróżnych z sześciu państw Afryki - RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswany, Lesoto i Eswatini. Podobne rozwiązanie rozważa także Komisja Europejska.

- Komisja zaproponuje, w ścisłej współpracy z państwami członkowskimi, uruchomienie hamulca bezpieczeństwa w celu zatrzymania lotów z regionu południowej Afryki ze względu na budzący obawy wariant (wirusa - red.) B.1.1.529. - napisała na Twitterze szefowa KE Ursula von der Leyen.

Ministerstwo Zdrowia Izraela poinformowało w piątek o wykryciu w tym kraju pierwszego przypadku nowego wariantu koronawirusa u osoby powracającej do kraju z Malawi we wschodniej Afryce. Na ostateczne wyniki testów oczekują także dwie inne osoby podejrzane o zakażenie nowym szczepem - podaje portal Times of Israel. 

W piątek ma odbyć się spotkanie ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, w celu oceny nowego wariantu. W środę został on sklasyfikowany jako wariant pod obserwacją i może zostać podniesiony do rangi wariantu niepokojącego. W takim przypadku otrzyma nazwę z greckiego alfabetu.

Nowy wariant koronawirusa B.1.1529 prawdopodobnie zostanie nazwany szczepem Nu. Po raz pierwszy wykryto go 11 listopada w Botswanie w południowej Afryce. Trzy dni później został potwierdzony u pacjenta w RPA. Zakażenie stwierdzono także u 36-latka, który podróżował z Afryki Południowej do Hongkongu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News, Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

Czytaj więcej >

Świat

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

Czytaj więcej >

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >