Turysci.pl
Portugalia wprowadza zakaz podróży

fot. pixabay.com/cristinamacia

Portugalia wprowadza zakaz podróży turystycznych na okres Wielkiego Tygodnia

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Portugalia wprowadza zakaz podróży o charakterze turystycznym na okres Wielkiego Tygodnia. Jednocześnie tamtejszy parlament przegłosował wydłużenie stanu wyjątkowego do 15 kwietnia. Granice zostaną otwarte jedynie na najbliższy weekend, a potem przywrócony zostanie zakaz swobodnego wjazdu.

  • Portugalia przedłuża stan wyjątkowy do 15 kwietnia 2021 roku

  • Prezydent poinformował, że sytuacja pandemiczna jest najlepsza od sierpnia, ale ostrzegał przed kolejną falą zachorowań

  • Na czas Wielkiego Tygodnia podróże turystyczne zostaną zakazane. Aby przekroczyć granice kraju, trzeba będzie udowodnić „wyższą konieczność"

Prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, podpisał dokument o wydłużeniu stanu wyjątkowego. Jak stwierdził, liczba zgonów i zakażeń jest tam najniższa od sierpnia, jednak konieczne jest przygotowanie się do kolejnej fali pandemii. Tamtejszy rząd postanowił również wprowadzić zakaz wyjazdów turystycznych, który obowiązywać ma przez cały Wielki Tydzień.

Portugalia wstrzymuje wyjazdy turystyczne

W związku z przedłużeniem stanu wyjątkowego, na granicach Portugalii nadal obowiązywały będą obostrzenia uniemożliwiające swobodny wjazd do kraju. Przepisy złagodzone zostaną wyłącznie na najbliższy weekend, po którym rząd wprowadzi całkowity zakaz podróży o charakterze turystycznym.

biura turystyczne mają więcej czasu na zwrot

Realizacja vouchera turystycznego. Projekt ustawy o przedłużeniu przyjęty

CZYTAJ DALEJ

W nadchodzącym tygodniu nie będą realizowane do Portugalii podróże turystyczne. Wyjątek będą stanowiły jedynie te, które muszą się odbyć w ramach wyższej konieczności – poinformował Eduardo Cabrita, szef MSW Portugalii.

Jak poinformował w czwartek wieczorem polityk, zaostrzone zostaną w tym czasie również kontrole na przejściach granicznych. Przypomnijmy, że obecnie Polacy, którzy chcą wjechać do Portugalii, muszą okazać negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany na 72 godziny przed podróżą.

Po przylocie konieczne jest jeszcze odbycie 2-tygodniowej kwarantanny, którą spędzić można w miejscu zamieszkania/zakwaterowania lub w lokalu wskazanym przez służby sanitarne.

W ramach przedłużenia stanu wyjątkowego w Portugalii, mieszkańcy stosować się muszą do szeregu obostrzeń pandemicznych i zakazów. Obowiązuje nakaz pozostawania w domach, a wszystkie obiekty kulturalne i atrakcje turystyczne pozostają zamknięte.

Restauracje i bary mogą sprzedawać posiłki jedynie na wynos, a hotele mogą działać jedynie w przypadku zapewniania zakwaterowania uczniom i studentom. Wszystkie te przepisy oraz sytuacja pandemiczna sprawiają, że polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy turystyczne do Portugalii.

Najlepszy kierunek podróży w dobie pandemii

European Best Destination w środę uznało Portugalię za najlepszy w Europie kierunek podróży w czasie pandemii. Badanie analizowało miejsca wyszukiwane przez internautów oraz realne wyjazdy turystyczne. Na kolejnych miejscach znalazły się: Francja, Grecja, Włochy oraz Chorwacja.

Wszystko wskazuje, że choć tegoroczny napływ turystów będzie w Portugalii niższy niż przed pandemią, to grono zagranicznych urlopowiczów nie powinno zostać zredukowane bardzo drastycznie. Warunkiem jest jednak możliwie jak największe ograniczenie restrykcji sanitarnych – mówiła PAP specjalistka ds. turystycznych z Lizbony, Ana Silva.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >