Portugalia dramatyczna sytuacjaTurysci.pl

Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna

Portugalia została szczególnie dotknięta przez niszczycielski żywioł. Obszary pogorzelisk są już coraz większe. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko, zajmując coraz większe tereny lasów. Dramatyczna sytuacja zmusiła do zaangażowania się już prawie tysiąc strażaków. Nad krajem pojawił się gigantyczny słup dymu.

Portugalia już od jakiegoś czasu walczy z wielkimi pożarami. Wysokie temperatury oraz silne wiatry wpływają na szybie rozprzestrzenianie się ściany ognia. Po tym, jak zaczęły płonąć lasy, nad krajem pojawił się gigantyczny słup dymu, który widać już z odległości dziesiątków kilometrów. W walkę z żywiołem zaangażowało się już prawie tysiąc strażaków. W akcji udział biorą też specjalne pojazdy oraz samoloty. Niestety synoptycy przewidują powrót upałów, co jeszcze bardziej utrudni czynności służb.

17 osób straciło życie nad wodą. Niedziela przyniosła kolejne tragedie17 osób straciło życie nad wodą. Niedziela przyniosła kolejne tragedieCzytaj dalej

Pożary, z którymi zmaga się Portugalia, są coraz poważniejsze. Sytuacja stała się szczególnie dramatyczna w dwóch regionach - okolicach miejscowości Proenca-a-Nova i Castelo Branco. To właśnie tam doszło do licznych zapaleń lasów, a ogień zajął już rozległe rejony. Wśród przyczyn wymienia się suszę oraz silny wiatr, które sprzyjają szybkiemu przemieszczaniu się ściany ognia. Zapanować nad żywiołem próbuje już prawie tysiąc strażaków, setki pojazdów oraz 11 samolotów gaśniczych, które nieustannie zrzucają wodę.

Portugalia zmaga się z coraz groźniejszymi pożarami

Portugalia angażuje coraz więcej służb do walki z żywiołem, który pozostawia coraz większe pogorzeliska. Ogień szczególnie szybko rozprzestrzenia się w lasach na wzgórzach w pobliżu miejscowości Oleiros, Castelo Branco i Proenca-a-Nova. Wszystko zaczęło się w sobotę 25 lipca, gdy pożar pojawił się w pobliżu Oleiros. Ze względu na wysuszone tereny ogień w szybkim tempie osiągnął ogromne rozmiary. Teraz z żywiołem walczy już 873, którzy mają do dyspozycji 268 pojazdów.

Obecnie Portugalia próbuje opanować ekstremalne warunki, jakie powstały na terenach pochłoniętych pożarem. Na miejscu panuje intensywne zadymienie. Słup dymu, który powstał w wyniku pożaru, jest już widoczny z dziesiątek kilometrów. Jak dotąd agencje prasowe nie podały informacji o zniszczonych domach lub ofiarach. W akcję ratowniczą angażują się także mieszkańcy, którzy obawiają się, że ogień zbliży się do ich gospodarstw. 11 samolotów regularnie przeprowadza zrzut wody nad płonącymi lasami.

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa
2. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne
3. W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne

Portugalia musi przygotować się na trudne warunki. Synoptycy przewidują powrót wysokich upałów w ciągu najbliższych dni. Warunki te nie sprzyjają w walce z rozprzestrzeniającymi się pożarami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o krytycznej sytuacji we Włoszech.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Adam Małysz został upokorzony przez swojego fana. Mistrz wyznał całą prawdę, wyjątkowo smutne
  3. Tak wygląda grób ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę przykuwa jeden szczegół
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Suczka przez całe życie mieszkała w klatce. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wyszła na trawę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł