portugalia katastrofa samolotufot. pixabay/biblioteka publiczna

Tragedia, nie żyje pilot, pasażer ciężko ranny. Katastrofa na zachodzie Europy

Portugalia była miejscem katastrofy samolotu, w wyniku której zginął pilot. Jego pasażer jest ciężko ranny. Maszyna brała udział w akcji gaszenia pożaru.

Portugalia walczy z pożarami w narodowym parku przyrodniczym Peneda Geres. Właśnie tam doszło do katastrofy samolotu, w którym zginął pilot, a jego pasażer został ciężko ranny.

Klamka zapadła, zamykają plaże nad polskim morzem. Nic nie da się zrobićKlamka zapadła, zamykają plaże nad polskim morzem. Nic nie da się zrobićCzytaj dalej

Portugalia: katastrofa samolotu gaśniczego

Według informacji telewizji publicznej RTP, zmarły pilot jest 65-letnim obywatelem Portugalii. Jego ranny pasażer, obywatel Hiszpanii, jest w stanie ciężkim. Służby obrony cywilnej Portugalii w komunikacie poinformowały, że do katastrofy doszło w momencie, gdy maszyna podchodziła do lądowania przy jednej z tam wodnych, aby pobrać wodę do gaszenia pożaru.

Augusto Marinho, burmistrz gminy Ponta da Barca poinformował, że dotarcie do miejsca tragedii trwało więcej czasu ze względu na utrudnienia spowodowane górzystym ukształtowaniem terenu.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym
2. Znamy ulubione używane samochody Polaków. TOP10 najpopularniejszych modeli w lipcu

Portugalia w sobotę musiała zmierzyć się z 20 wielkimi pożarami w całym kraju, głównie w centrum i na północy, gdzie znajduj się park Peneda Geres. Do popołudnia ogień wystąpił w lasach na terenie dystryktów Leiria, Castelo Branco, Porto, Viseu, Viana do Castelo i Braganca. Od czwartku przez Portugalię przeszło ponad 130 pożarów, w których rannych zostało kilkanaście osób, w tym sześcioro strażaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Po kłótniach z Piotrem rozebrała się przed tysiącami Polaków i prowokuje nad basenem (FOTO)
  2. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Dziki pościg na plaży nudystów. Mężczyzna bez ubrań gonił za dzikiem, zwierzę ukradło mu torbę z drogą zawartością

źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł