poradnik kulinarnyScreen/Tasteatlas.com

Interaktywny poradnik kulinarny? Jedna strona, a powie Ci wszystko

Poradnik kulinarny powinien zwracać uwagę na najbardziej interesujące i charakterystyczne dania konkretnego regionu. Ta interaktywna mapa pokaże Ci dokładnie, co warto zjeść w każdym państwie, do którego się wybierasz.

Poradnik kulinarny czasem może okazać się niezbędny, jeśli zależy nam na poznaniu lokalnej kuchni i spróbowaniu najbardziej charakterystycznych potrwa. Każdy kraj ma swoje własne tradycje i wyjątkowe potrawy, których każdy przyjezdny powinien spróbować. Czasami jednak poszukiwanie specjałów jest wyjątkowo czasochłonne i wymaga sięgania do wielu źródeł.

Gruzja to nie tylko piękne widoki. Poznaj kuchnię, która podbija serca i wypełnia żołądkiGruzja to nie tylko piękne widoki. Poznaj kuchnię, która podbija serca i wypełnia żołądkiCzytaj dalej

Nie każdy ma na to czas i ochotę, a jednocześnie nie chce jeść za granicą tego samego, co ma do dyspozycji w domu. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem może być nowość w internecie - interaktywny, internetowy poradnik kulinarny. Choć pojawił się stosunkowo niedawno w sieci i jeszcze nie jest znany wielu podróżnikom, ma potencjał na zostanie jedną z ulubionych stron wszystkich smakoszy.

Internetowy poradnik kulinarny dla każdego

Wielu ludzi najbardziej w podróżach ceni możliwość poznawania nowych smaków oraz zwyczajów kulinarnych. Każdy kraj ma pewne potrawy, które można zjeść w różnych, zagranicznych restauracjach, jednak nigdy nie będą smakowały tak wyśmienicie, jak tam. Niestety często poszukiwanie takich smakołyków jest bardzo czasochłonne, a miejscowi kucharze nie ułatwiają zadania, wpychając turystom najpopularniejsze produkty, często nie najlepszej jakości.

Z pomocą niespodziewanie jednak przychodzi TasteAtlas, który jest specyficznym, interaktywnym poradnikiem kulinarnym. Klikając na dany region czy kraj, każdy internauta szybko może zobaczyć nazwę potrawy oraz jej malutką grafikę. Co więcej, dania te są przyczepione na mapie w miejscu, z którym są najbardziej kojarzone. Z pewnością może to wiele ułatwić smakoszom, którzy mają problem z wymawianiem nieznanych nazw i tłumaczeniem w restauracjach, czego właściwie oczekują.

Koniec z przeszukiwaniem forów i blogów kulinarnych?

Jest to pierwszy, tak innowacyjny i interaktywny pomysł związany z tzw. gastro-turystyką, czyli podróżami opartymi na smakowaniu lokalnej kuchni. Dodatkowym atutem strony jest to, że po kliknięciu w przekąskę wyłania się jej dokładny opis, co może być również pomocne w przypadku studiowania zagranicznej karty, z której niewiele rozumiemy.

Sam pomysł jest powszechnie chwalony w środowiskach podróżników oraz turystów, choć - jak to bywa z pionierami w danej dziedzinie - pojawiło się również kilka minusów. Z racji welekości mapy bywa ona nieco nieporęczna i niewygodna w wersji mobilnej, a to w takiej właśnie można przypuszczać, że będzie najczęściej wykorzystywana. Ciężko przypuszczać jak na razie również, by jedna mapka od razu zastąpiła wszystkie blogi i poradniki kulinarne, bo póki co traktowana jest raczej jako interesująca ciekawostka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bilety na komunikację miejską za darmo? To nie sen, wielkie zmiany w europejskim kraju
  2. Tam lepiej nie jechać. Wiadomo, które kraje są najniebezpieczniejsze w 2020 roku
  3. Jak zachować dietę podczas wyjazdu na narty? Tak, jest to możliwe
  4. Bajeczna miejsca na spędzenie ferii zimowych. Tam uciekniesz od zimy
  5. Dom za 1 dolara we Włoszech? To możliwe, masz szansę zamieszkać w raju
  6. Pilnuj swojego portfela. Wiadomo już, w których miastach kieszonkowcy nigdy nie śpią

Następny artykuł