poradnik hotelFot. Pixabay.com/Bru-nO

Masz kosmetyki z hotelu? Nie wyrzucaj ich do kosza, mogą być cenne

Poradnik dotyczący kosmetyków hotelowych może zaskoczyć wielu podróżników. Nie można ich wyrzucać do kosza, mogą okazać się bardzo cenne i przydatne.

Poradnik stworzony przez organizację Clean the World zawiera zaskakujące informacje dotyczące zestawów kosmetyków, które każdy turysta otrzymuje po przyjeździe do hotelu. Zwykle składają się na niego mydełka, niewielkie szampony oraz żele pod prysznic.

Śmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująŚmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująCzytaj dalej

Okazuje się, że po ich częściowym zużyciu lepiej nie wyrzucać ich do śmieci, tylko oddać w dobre ręce. Wyżej wymieniona organizacja zajmuje się takimi przedmiotami i są one dla niej wyjątkowo cenne - dzięki nim mogą pomagać milionom dzieci oraz ludziom potrzebującym na całym świecie.

Poradnik dotyczący hotelowych zestawów kosmetyków

Wszystkie częściowo wykorzystane kosmetyki mogą zostać poddane recyklingowi. Każde z mydeł oraz środków higieny poddawane jest procesowi oczyszczania i sterylizacji. Dzięki temu powstaje nowy, czysty i w pełni bezpieczny produkt, z którego można nadal korzystać.

Ty zostawiasz resztkę mydełka lub szamponu, a Clean the World przerabia to na nowy produkt i wysyła do państw słabo rozwiniętych w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. Wsparcie okazywane jest również schroniskom dla bezdomnych na całym świecie.

Możesz pomóc potrzbeującym

Clean the World informuje, że każdego dnia na całym świecie umiera około 3600 dzieci, a przyczyną tego są choroby, które zwalczyć można zwykłym myciem rąk mydłem. Dotyczy to problemów z układem oddechowym oraz pokarmowym. Niestety dzieje się tak, ponieważ potrzebujący nie mają dostępu do choćby podstawowych środków czystości.

Zużyte kosmetyki dostają dzięki organizacji drugie życie, są pakowane i wysyłane w miejsca, które najbardziej tego potrzebują. Obecnie firma współpracuje z około 8 tys. hoteli, a udało się jej dostarczyć już około 50 milionów kostek mydła do 127 krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Artysta ostrzega swoich fanów
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Wielkie szczęście w polskim zoo. Przyszedł na świat przedstawiciel gatunku zagrożonego wyginięciem
  6. Masz kosmetyki z hotelu? Nie wyrzucaj ich do kosza, mogą być cenne
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: Onet

Następny artykuł