Turysci.pl
wallet-g254946786 1280

fot. Pixabay/ Chronomarchie

Popularna linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę do biletu

5 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pasażerowie kupujący najtańsze bilety w liniach SAS od 14 grudnia nie będą już mogli zabrać ze sobą bagażu podręcznego w cenie. Aby wnieść małą walizkę na pokład, trzeba będzie dodatkowo dopłacić – informuje serwis pasazer.com.

SAS jest kolejną dużą linią, która zdecydowała się na zmniejszenie limitu darmowego bagażu podręcznego. Od 14 grudnia pasażerowie kupujący bilety w najtańszej taryfie Go Light, nie będą już mogli zabrać ze sobą na pokład małej walizki.

claudio-schwarz-V8eNokRnswk-unsplash

Bułgaria zaostrza przepisy graniczne. Polska na czerwonej liście

CZYTAJ DALEJ

Mała walizka nie będzie już wliczona w cenę biletu

Zgodnie z nowymi zasadami dla pasażerów wykupujących taryfę Go Light dostępny będzie jedynie mały bagaż o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm, który musi się zmieścić pod fotelem.

Przewóz większego bagażu podręcznego będzie dodatkowo płatny, a opcja jego dodania do rezerwacji zostanie aktywowana w momencie otwarcia odprawy na dany rejs.

Warto podkreślić jednak, że nowa polityka dotycząca bagażu podręcznego dotyczy tylko rejsów krajowych i europejskich. Na trasach międzykontynentalnych limit bagażu wliczonego w cenę biletu pozostanie bez zmian.

Serwis pasazer.com poinformował także, że SAS dokonał również zmiany w kolejności wchodzenia na pokład. Pasażerowie z biletami w taryfie Go Light będą wchodzić do samolotu na końcu, jako osobna grupa.

Do tej pory w ramach najtańszej taryfy Go Light pasażerowie mogli zabrać ze sobą na pokład standardowy bagaż o wadze 8 kilogramów i wymiarach 55x40x23 cm oraz mniejszą torebkę czy plecaka.

Przypomnijmy, że takie zasady jako pierwsze wprowadziły tanie linie Ryanair i Wizz Air, a w kolejnych latach dołączali do nich następni przewoźnicy, m.in. easyJet, Norwegian, Ukraine International Airlines, Eurowings czy Aer Lingus.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Chiny wprowadzają zakaz lotów dla polskiego przewoźnika. LOT nie poleci do Tiancin przez dwa tygodnie

Czytaj więcej >

Na topie

Ryanair zawiesza 23 trasy z Polski. Do marca nie polecimy w popularne kierunki

Czytaj więcej >

Na topie

W "Milionerach" padło pytanie o południk zerowy. Każdy turysta z łatwością zgarnąłby 5 tysięcy

Czytaj więcej >

Na topie

Polacy wykupują loty do Hiszpanii na potęgę. Liczba miejsc wzrosła o 2644 procent

Czytaj więcej >

Na topie

Turyści z Polski coraz częściej podróżują do Kenii

Czytaj więcej >
Rosja co skrywa mieżgorie

Na topie

Supertajne miasto, trwa w nim "Projekt Jamantau". Podziemny skarbiec i bunkry, nikt nie zna prawdy

Czytaj więcej >