Pomorze poważne ostrzeżeniaFot. turysci.pl

Poważne ostrzeżenia dla turystów na północy Polski. Zbadali próbki. Są groźne dla zdrowia

Pomorze opublikowało bardzo niepokojące wyniki. Po przeprowadzeniu badań pobranych próbek okazało się, że są groźne dla zdrowia. Pojawiły się poważne ostrzeżenia skierowane zarówno do mieszkańców, jak i turystów. Sanepid alarmuje o nieprawidłowościach, których skutki mogą odczuć klienci. Pojawiły się zakazy.

Pomorze niedawno było miejscem kontroli sanepidu. Służby sanitarne weszły do lodziarni, z których pobrały próbki do badań. Wyniki okazały się bardzo niepokojące. Co 3 porcja lodów może być szkodliwa dla zdrowia, jak informuje Radio Zet. Szczególnie uważać powinni turyści przebywający na Pomorzu Zachodnim. W uwielbianych przysmakach lodowych znaleziono groźne bakterie.

Kolejny kraj zamyka się na przyjezdnych. Nie wpuszczą też PolakówKolejny kraj zamyka się na przyjezdnych. Nie wpuszczą też PolakówCzytaj dalej

Po tym, jak Pomorze zostało skontrolowane przez służby sanitarne, pojawiły się zakazy sprzedaży. Szczeciński sanepid pobrał próbki w 25 turystycznych miejscach i przekazał je do badania. Niestety z badań wynika, że co 3 z nich wykazała nieprawidłowości. Powodem do niepokoju jest groźna bakteria, jak informuje "Głos Szczeciński".

Pomorze: groźne bakterie w lodach. W 6 punktach zakazano sprzedaży.

Pomorze słynie z popularnych kurortów, które są tłumnie odwiedzane przez turystów. Ci natomiast dla orzeźwienia często zajadają się lodami. Z raportu sanepidu wynika jednak, że zimne desery mogą zaszkodzić zdrowiu w miejscowościach położonych na Pomorzu Zachodnim. Badania dotyczyły 125 próbek pobranych z 25 partii lodów z automatu.

- Próbki lodów nie były kwestionowane w zakresie wykonywanych badań mikrobiologicznych w kierunku drobnoustrojów chorobotwórczych, tj.: Salmonella oraz Listeria monocytogenes natomiast 40 próbek z 8 obiektów zakwestionowano ze względu na zawyżoną ilość bakterii Enterobacteriacae - słowa Małgorzaty Kapłan ze szczecińskiego sanepidu cytuje "Głos Pomorza".

- Obecność bakterii Enterobacteriaceae świadczy o niewystarczającym poziomie utrzymania higieny w zakładach lub nieprawidłowo przeprowadzanych procesach mycia i dezynfekcji - dodaje Kapłan.

Po kontroli Pomorze Zachodnie znalazło się ponownie pod lupą sanepidu. Niepokojące wyniki - zwiększoną ilość bakterii wykryto w ponad połowie próbek z automatu - dały już badania przeprowadzone w czerwcu br. Po ostatniej kontroli zdecydowano wydać 6 zakazów produkcji i handlu lodami. W punktach poziom higieny oraz dezynfekcja muszą ulec znacznej porawie. Konieczne będą również kolejne badania przed odwołaniem zakazu.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 50 dni jest na kwarantannie. Koszmar 10-latki
2. IMGW bije na alarm, bezlitosne żywioły uderzą w Polskę. Trąby powietrzne są tylko częścią
3. Świetne wieści dla tysięcy Polaków. ZUS szykuje kolejne ulgi

Odwiedzający Pomorze Zachodnie turyści muszą uważać. Spożycie produktu z bakterią Enterobacteriacae może skutkować dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi zwłaszcza w przypadku osób z obniżoną odpornością. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o horrorze w Ciechocinku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: prezydent Barcelony podał się do dymisji. Ugiął się pod presją ze strony Messiego
  2. Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne "polecenie"?
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem trafił do schroniska. Chwilę później wydarzył się cud

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł