pomorze rekord zakażeńFot. pixabay.com/leo2014

Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę zła

Pomorze zmaga się z poważnym problemem, jakim jest rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w regionie. Sytuacja nie wygląda dobrze, ponieważ województwo znalazło się na drugim miejscu w skali kraju pod względem pozytywnych próbek SARS-CoV-2. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 594 nowych przypadkach w całej Polsce.

Pomorze zajęło niechlubne drugie miejsce w Polsce pod względem liczby nowych zakażeń w ciągu doby. Wyżej znalazł się tylko Śląsk. Jest to zły sygnał zarówno dla mieszkańców województwa i turystów, którzy w sezonie letnim tłumnie odwiedzają nadmorkie kurorty.

Pilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaPilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Pomorze: rekord zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 594 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, z czego aż 85 w województwie pomorskim. Jest to rekordowy dobowy przyrost w tym regionie Polski. Wyżej znalazło się tylko województwo śląskie.

Wśród nowych przypadków znalazły się 24 osoby z Gdańska, 10 z Gdyni, 12 z powiatu starogardzkiego, 8 ze sztumskiego, 5 z kartuskiego, 5 z kwidzyńskiego oraz 4 z Sopotu. Nowe zakażenia potwierdzono również u 4 osób z powiatu malborskiego, po 3 z tczewskiego i wejherowskiego, po 2 z nowodworskiego i Słupska. Pozostali zakażeni pochodzą z z powiatu puckiego, gdańskiego oraz słupskiego. Są również zakażenia związane ze Szpitalem Morskim w Gdyni (Gdyńskie Centrum Onkologii).

- Rozpoczęto postępowanie epidemiologiczne, którego efektem jest obecnie skierowanie 11 pracowników do kwarantanny. Trwają w tej sprawie dalsze konsultacje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni. W związku z tym zdarzeniem przeprowadzono badania w kierunku covid u 148 pracowników szpitala. Obecnie szpital pracuje normalnie. Pacjenci szpitala są odpowiednio zabezpieczeni przed ewentualnym zakażeniem - informuje Gazetę Wyborczą zarząd szpitala.

Według informacji wojewódzkiego sanepidu, większość osób, u których potwierdzono zakażenie, była wcześniej izolowana. Obecnie największym ogniskiem koronawirusa jest ognisko rodzinne związane ze szpitalem w Wejherowie, z którego pochodzi 45 przypadków oraz wesela z powiatu kartuskiego, sztumskiego i wejherowskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyjechali ze Śląska do Mielna. Wywołali skandal na plaży, weszła policja
2. Ale tydzień w Biedronce. Najpierw kara 115 mln zł, teraz 19 kg białego proszku w pudle z bananami

- Łącznie 60 osób pozostawało w kwarantannie, a dwie w nadzorze epidemiologicznym - przekazuje GW Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lionel Messi chce opuścić Barcelonę. Dwa kluby kuszą Argentyńczyka
  2. Wszystkie niedziele znowu będą handlowe? Przełomowe wieści
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

źródło: Gazeta Wyborcza

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł