Pomorze z kolejnymi ogniskami.Fot. Flickr.com/Janusz Sliwinski/CC BY-NC-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Dramatyczne informacje znad polskiego morza. Padł rekord, sytuacja wygląda źle

Pomorze notuje kolejny rekord. Ostatnie wskaźniki stały się obiektem zainteresowania m.in. pracowników Ministerstwa Zdrowia. Co ważne, najnowsze szacunki w porównaniu z poprzednimi wynikami dają znaczący skok regionu nawet w skali krajowej.

Pomorze potwierdza, że ostatni tydzień był rekordowy pod względem zachorowań na koronawirusa w regionie. Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski, za niepokojące wskaźniki odpowiadają dwa główne ogniska. Ponadto, statystyka dorównuje niektórym województwom na południu.

Stało się, przywracają obostrzenia, wpłyną na wakacje. Nasi sąsiedzi podjęli decyzjęStało się, przywracają obostrzenia, wpłyną na wakacje. Nasi sąsiedzi podjęli decyzjęCzytaj dalej

Pomorze z rekordem zachorowań

Jak podaje redakcja Wirtualnej Polski, Pomorze notuje rekordową liczbę potwierdzonych zachorowań na COVID-19. W środę (13 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia podało, że w regionie pojawiło się 75 nowych przypadków. Co ważne, jest to dobowy rekord, który do tej pory oscylował w okolicach 53 zachorowań. Ponadto, jest to liczba o tyle niepokojąca, że w zeszłym tygodniu nawet Śląsk i Małopolska notowały niewiele większe współczynniki.

Do tej pory Pomorze notuje najwięcej przypadków w Gdańsku. Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna, w stolicy regionu pojawiło się 27 chorych. Kolejne przypadki potwierdzono w powiecie lęborskim - 11 osób, puckim - 8 osób, wejherowski - 7 osób oraz kartuskim - 7 osób. Co więcej, Gdynia notuje 7 przypadków, a kontrowersyjny ostatnio Sopot - “wyłącznie” 2.

Nowe zagrożenie. Pomorze z dwoma ogniskami

Sytuacja z ostatniego tygodnia ma ścisły związek z kolejnymi ogniskami na mapie regionu. Według ustaleń Wirtualnej Polski, Pomorze najbardziej dotknęło wesele w powiecie kartuskim oraz ognisko marynarskie urządzone w Gdańsku. Ten ostatni przypadek jest o tyle kontrowersyjny, że nie dotyczy jednostki krajowej. Do portu zawinął statek pływający pod bahamską banderą. Jak na razie nie ma informacji, czy załoga będzie mogła opuścić pokład.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec, wprowadzono kolejny zakaz, brzmi niewiarygodnie. Zagraniczny rząd zdecydował
2. Znaleziono wielki skarb na dnie Odry. Archeolodzy oniemieli

Jak podają dziennikarze WP, marynarze z bahamskiego statku będą mogli opuścić pokład tylko po decyzji armatora. Jak na razie wyłącznie jeden członek załogi przebywa w gdańskim szpitalu. Co ważne jednak najpewniej Pomorze stało się miejscem zakażenia, ponieważ jednostka przebywa w porcie od czerwca (statek przechodzi procedury serwisowe). Według sanepidu większość przypadków ma związek z powrotami z innych części kraju, a także spotkaniami rodzinnymi. Według służb sanitarnych wypoczynek nad Bałtykiem jest jak najbardziej możliwy, ale tylko przy zachowaniu przepisów reżimu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska nie przestaje zaskakiwać. Tym razem pokazała tatuaż na swoim ciele przed tysiącami Polaków (FOTO)
  2. Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętać
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł