Polska zwiedzaniePixabay.com/JanNijman

Polska skrywa wiele wspaniałych miejsc. Oto najsłynniejsze zamki w naszym kraju

Polska posiada bardzo interesującą oraz burzliwą historię, której skutki widać w każdym regionie kraju po dziś dzień. Za jeden z nich uznać można bez wątpienia także liczne zamki, które niezmiennie radują oczy turystów. Jest ich wiele, niektóre jednak cieszą się szczególną sympatią i popularnością nie tylko wśród Polaków.

Polska jest krajem wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie. Na północy cieszyć się możemy dostępem do morza, południe słynie z gór, a na całym terenie rozsiane są jeszcze liczne zabytki oraz zamki przyciągające fanów historii. Tak duże urozmaicenie sprawia, że kraj ten chętnie zwiedzają nie tylko sami Polacy, ale również liczni obcokrajowcy. Szczególną popularnością cieszą się imponujące budowle z dawnych epok, które skrywają w sobie wiele tajemnic i fascynująca historię.

Co skrywa Warszawa? Te muzea i galerie Cię zachwycąCo skrywa Warszawa? Te muzea i galerie Cię zachwycąCzytaj dalej

Polska zmkami stoi

Nie jest tajemnicą, że historia naszego kraju pełna była bitew, wojen oraz innych konfliktów. Na naszych terenach panowało również wielu władców, którzy chętnie wznosili swoje zamki. Niewielu wie, że w Polsce znajduje się ich aż 419, tylko niektóre jednak zachowały się w idealnym stanie. Większość to ruiny kuszące tajemniczością, niektóre jednak wciąż dumnie stoją, niemalże w niezmiennym stanie od lat. To właśnie one przyciągają najwięcej turystów, nie tylko z różnych części Polski, ale z całej Europy, a nawet świata.

Najpiękniejsze zamki w Polsce

Mówiąc o polskich zamkach, bez wątpienia większości od razu na myśl przychodzi Malbork. Całkiem słusznie, tam bowiem znajduje się najsłynniejszy zamek krzyżacki, który kusi nie tylko nieskazitelnym wyglądem, ale również fascynującą historią, z którą warto się zapoznać. Nie mniejsze zainteresowanie wywołuje też zamek Moszna niedaleko Opola, który zgodnie z legendą niegdyś miał być pod władaniem samych templariuszy.

Dalej wymieniać można takie budowle jak Królewski Zamek Będziński, Zamek w Niedzicy czy Zamek Ogrodzieniec. Każdy z nich ma za sobą fascynujące dzieje, zachował się w okazałej formie i zachwyca turystów po dziś dzień. Zabytki te są dowodem na to, że ekscytujące obiekty do zaoferowania ma również Polska, czasem leżą one nawet bardzo blisko, a wielu nie ma o ich istnieniu pojęcia.

Następny artykuł