Polska z kolejnym ogniskiem koronawirusa w centralnej części kraju.Fot. Google Maps

1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Polska usłyszała o kolejnym ognisku koronawirusa. Tym razem niepokojące wskaźniki odnotowano w centralnej części kraju. Potencjalne zagrożenie może dotyczyć aż 1,5 tys. osób.

Polska notuje kolejne ognisko COVID-19, które może dotknąć aż 1,5 tys. pracowników pobliskiego zakładu produkcyjnego. Jak donoszą dziennikarze Radia Zet, na ten moment potwierdzono ponad 50 nosicieli koronawirusa. Liczba nadal rośnie.

Pierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełniaPierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełniaCzytaj dalej

Polska notuje kolejne ognisko. Centrum kraju zagrożone

Jak donoszą dziennikarze Radia Zet, Polska najnowsze ognisko koronawirusa odnotowała w Wieluniu w województwie łódzkim. Do tej pory potwierdzono ponad 50 zakażeń, a blisko 200 osób przebywa na przymusowej kwarantannie. Wskaźniki dotyczą przede wszystkim zatrudnionych największego pracodawcy w okolicy - firmy produkcyjnej Wielton SA.

W zakładach pracuje około 1,5 tys. osób, które potencjalnie mogły stać się nosicielami covidu. Według ustaleń Radia Zet, z dnia na dzień liczba potwierdzonych przypadków rośnie. Oprócz rekordowych wskaźników w całym kraju (na które już teraz reaguje Ministerstwo Zdrowia), Polska jest świadkiem dynamicznie rozwijającego się ogniska właśnie w województwie łódzkim.

Polska obserwuje sprawę Wielunia. Zakład nie przerywa działalności

Najnowsze wskaźniki cytowane przez Polską Agencję Prasową i Radio Zet mówią o “ponad” 50 przypadkach z zakładów w Wieluniu. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele spółki, którzy opublikowali oficjalne liczby zachorowań wśród zatrudnionych. PAP podaje, iż zakażonych może być aż 53 pracowników, z czego chorują 43. Co więcej, Polska usłyszała o masowej kwarantannie w wieluńskim oddziale firmy. Izolację obecnie przechodzą 193 osoby. Pomimo potencjalnego zagrożenia, zakłady nie przerywają standardowych prac.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor uwielbianego przez Polaków programu. Miał dopiero 38 lat
2. Szumowski mówi o kwarantannie dla Polaków. Dobitne słowa

3. Senat zawalczy nie tylko o emerytów z 1953 roku. Więcej pieniędzy z emerytury też dla pozostałych seniorów?

3. Zwykłe 500 plus nie jako pieniądze, ale jako bon? Wicepremier: to droga, którą chcemy podążać

- Ostatnie dane mamy z czwartku, kiedy w całym woj. łódzkim zanotowaliśmy 67 nowych przypadków, z czego 33 dotyczyły zakładów Wielton. Spośród nich 16 chorych to pracownicy fabryki, a 17 osób z kontaktu – mówiła w rozmowie z PAP dyrektor Biura Wojewody Łódzkiego Marta Modlińska.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę z samego rana. Pożegnaliśmy wybitnego Polaka, nie żyje Mieczysław Szyk
  3. Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Trudno powstrzymać emocje
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł