Polska sztormFot. Wikipedia.org/paciana

Pilne ostrzeżenia IMGW! Osiem powiatów zagrożone, możliwy sztorm na Bałtyku

Polska może być zagrożona. Jak podaje IMGW, na Morzu Bałtyckim może dojść do sztormu. Wystosowano pilne ostrzeżenia, a zagrożonych może być osiem powiatów.

Polska niestety w ostatnim czasie mierzyć się musi z ogromnymi zawirowaniami pogodowymi. Temperatury wahają się od mroźnych poranków po ciepłe i słoneczne popołudnia, a o białej zimie w większości kraju można jedynie pomarzyć. Teraz niestety pojawiają się kolejne ostrzeżenia, obejmujących nadmorskie tereny.

Ślina zamarza, a temperatura spada do -60 stopni. Dla mieszkańców tej wioski temperatury w Polsce to tropikiŚlina zamarza, a temperatura spada do -60 stopni. Dla mieszkańców tej wioski temperatury w Polsce to tropikiCzytaj dalej

IMGW wydało pilne ostrzeżenia dla ośmiu powiatów zagrożonych potencjalnym wystąpieniem sztormu. Wiatr może osiągnąć bardzo niebezpieczną prędkość, wynoszącą nawet 10 stopni w skali Beauforta. Wszyscy mieszkańcy nadmorskich miejscowości powinni zachować szczególną ostrożność.

Polska może być zagrożona sztormem na Morzu Bałtyckim

W poniedziałek wieczorem Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wystosowało pilne ostrzeżenie o silnym sztormie na Bałtyku, który może wystąpić w najbliższym czasie. Jak możemy się dowiedzieć, wiatr w tym przypadku osiągnąć może 10 stopni w skali Beauforta, czyli aż do 80 kilometrów na godzinę.

Zagrożonych jest szczególnie 8 powiatów województwa pomorskiego. Są to powiaty: kartuski, słupski, nowodworski, pucki, wejherowski, lęborski oraz gdański i gdyński.

Zgodnie z ostrzeżeniami, silnemu wiatrowi towarzyszyć mogą również mżawki oraz marznące opady deszczu. Te z kolei doprowadzić mogą do gołoledzi, która może znacznie utrudnić ruch na drogach. Szczególną ostrożność powinni więc zachować także kierowcy.

Oprócz utrudnień w ruchu lądowym, występować mogą też ograniczenia w ruchu lotniczym, a także morskim. Czas wszystkich podróży może się wydłużyć. Alert obowiązuje do północy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazdor TVP. Widzowie go kochali, poruszające słowa Marty Manowskiej
  2. Niezwykle rzadki przypadek. W ustach 25-latki zaczęły rosnąć włosy [FOTO]
  3. Najmniejszy hotel na świecie będzie w Polsce. Pokoje są naprawdę miniaturowe, nie każdy się tam zmieści
  4. Ryanair i Wizzair zamykają część połączeń z Polski, inne będą opóźnione. Wielu turystów może nie być zadowolonych
  5. Koniec ze zwierzętami wykorzystywanymi w cyrkach. Paryż wprowadza zakaz
  6. Diabelska góra zachwyca i intryguje. Jej tajemniczą, prawdziwą historię zna niewielu

Źródło: RMF24

Następny artykuł