Polska z kolejnymi alertami.Fot. Turysci.pl

Czerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekać

Polska usłyszała o zaktualizowanych alertach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, które najwyższym stopniem zagrożenia obejmą trzy województwa. Synoptycy już teraz podali szacowany okres, w którym potencjalnie może być zagrożona miejscowa infrastruktura oraz zdrowie, a nawet życie mieszkańców.

Polska została już objęta nowym ostrzeżeniem IMGW. Niebezpieczeństwo nasili się przed północą, a potencjalnie zagrożenie potrwa do późnych godzin nocnych. Najbardziej newralgicznymi punktami na mapie kraju będzie centrum oraz południe.

Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcjiTragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcjiCzytaj dalej

Polska z kolejnym alertem

Jak podają dziennikarze WP, po wcześniejszych ostrzeżeniach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska zostanie objęta kolejnymi alertami. Stan najwyższego zagrożenia odnotuje województwo opolskie, śląskie oraz łódzkie. Najpewniej wystąpią nagłe burze z piorunami, a lokalnie - nawet z gradem.

Według ustaleń Wirtualnej Polski, początek intensywnych burz nastąpił w okolicach godziny 18:00, kiedy to pas od miejscowości Wieruszów(województwo. łódzkie) po Namysłów na Opolszczyźnie notował nagłe opady deszczu oraz gradu. Polska do godziny 2:00 będzie narażona na coraz większe wyładowania elektryczne, a największa intensywność zjawiska przypadnie na godzinę 21:00.

IMGW: Polska bardzo burzowa

Jak informuje redakcja WP, Polska będzie miała do czynienia również z zaktualizowaną listą regionów objętych ostrzeżeniem drugiego stopnia. Alert obowiązuje na terenie północnej części Mazowsza, wschodniej Ziemi Łódzkiej, zachodniej części świętokrzyskiego, zachodniej Małopolski, wschodniego Śląska oraz części Lubelszczyzny.

Dzisiaj grzeje: 1. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

- Uwaga, przed nami burzowa i wietrzna noc. Prognozowane niebezpieczne zjawiska: burze z gradem i opadów deszczu do 40 mm, porywów wiatru do 90 km/h, lokalnie do 120 km/h. Apelujemy o rozwagę i prosimy o śledzenie komunikatów meteorologicznych - czytamy w komunikacie IMGW na Twitterze jednostki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Owczarek spotkał na swojej drodze dziki. Nie wszystko poszło zgodnie z jego planem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł