Polska KazimierzFot. Wikipedia.org/Elapros

Polskie miasto szykuje niespodziankę dla turystów. Już latem zobaczymy tam piękne atrakcje

Polska jest prawdziwym, turystycznym rajem. Ilość atrakcji jest imponująca, jedno miasto jednak już na lato przygotowuje dla przyjezdnych coś wyjątkowego. Wszyscy fani zabytków z pewnością będą zachwyceni.

Polska jest niebanalnym krajem o ogromnym potencjale turystycznym. Fascynująca historia, Bałtyk, mazurskie jeziora oraz góry zapewniają całą gamę rozgrywek. Każde miasto również stara się robić wszystko, by przyciągnąć jak najwięcej przyjezdnych, oferując liczne atrakcje oraz zabytki.

Myślisz, że w Ryanair jest ścisk? Suchoj to 12 foteli w rzędzie, 1000 osób na pokładzie i dwa piętraMyślisz, że w Ryanair jest ścisk? Suchoj to 12 foteli w rzędzie, 1000 osób na pokładzie i dwa piętraCzytaj dalej

Jeden ośrodek zasługuje jednak na szczególne wyróżnienie. Kazimierz Dolny ma dla fanów piękna wyjątkową niespodziankę - odremontowano zabytkowe budynki, które już w lecie mają być dostępne dla turystów.

Polska: odremontowane zabytki w Kazimierzu Dolnym

Jak informuje Muzeum Nadwiślańskie, już latem turyści zwiedzać będą mogli odremontowane, zabytkowe budynki - Kamienicę Celejowską oraz Kuncewiczówkę.

- Liczymy, że dla turystów w wakacje będzie dostępna już Kamienica Celejowska z ekspozycją, i Kuncewiczówka - ogłosił dyrektor Muzeum, Piotr Kondraciuk.

Oprócz tych miejsc, trwa jeszcze realizacja projektu renowacji innych budynków zabytkowych: Spichlerza Ulanowskiego, Domu z Modliborzyc oraz Dworu z Gościeradowa.

Nie lada gratka dla fanów architektury

Pozostałych zabytków prawdopodobnie nie uda się otworzyć do wakacji, jednak intensywne prace trwają i zakończyć się mają do końca przyszłego roku.

- To są obiekty zabytkowe. Generują ogromne problemy konserwatorskie, które nie są do przewidzenia na etapie projektowania. Problemy pojawiają się, kiedy zaczynamy +grzebać głębiej+ i dokopywać się np. do fundamentów i okazuje się, że trzeba je wzmacniać, a tego nie ma we wniosku. (…) Mamy nadzieję, że Spichlerz zostanie wykończony do końca czerwca i terminu otwarcia w końcu sierpnia już uda nam się dotrzymać - tłumaczy Kondraciuk.

Wszystkie budynki poddane pracom konserwatorskim przedstawiają ogromną wartość estetyczną oraz historyczną. Z pewnością zwiedzanie ich przyniesie wiele satysfakcji fanom zabytków oraz architektury, przyciągając do Kazimierza Dolnego dziesiątki turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy wyjawili, w których miejscach świata moglibyśmy przetrwać apokalipsę. Niestety na liście nie ma Polski
  2. Bezdomny Polak jest gwiazdą Madrytu. Pan Kowalczyk mieszka na ulicy, znają go wszyscy, a jego historia jest poruszająca
  3. Ryanair i Wizzair mają turystyczną niespodziankę dla swoich klientów. Aż żal z niej nie skorzystać
  4. Cena jak z bajki, ale nie wiesz, dokąd lecisz. "Wakacje-niespodzianka" to nowy, turystyczny hit
  5. 10-letnia dziewczynka nie żyje. Tragedia na pokładzie samolotu
  6. Miasto na wyspie marzeń, o którym większość turystów zapomina. Jest przepiękne, nie można go przegapić

Źródło: Onet

Następny artykuł