Polska na językach świataPixabay.com/TheDigitalWay

"Wstyd na cały świat", Polska totalnie skompromitowana. Prezes się tłumaczy

Polska została zauważona przez inne państwa w Europie. Niestety, nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszystko z powodu ostatnich wydarzeń w Warszawie. Sytuację skomentował Przemysław Daca. Co jest powodem wizerunkowej porażki?

Polska kolejny raz stała się tematem do rozmów w krajach europejskich. Spadła na nas niesamowita krytyka. Powodem jest awaria, do której doszło w sobotę w Warszawie. Po raz kolejny z "Czajki" do Wisły trafiły ścieki. Komentarz do sprawy dał prezes Wód Polskich.

Z ostatniej chwili. Poważne zmiany na liście krajów z zakazem lotów do PolskiZ ostatniej chwili. Poważne zmiany na liście krajów z zakazem lotów do PolskiCzytaj dalej

Polska na językach. Porażka wizerunkowa

W sobotę w Warszawie doszło do kolejnej awarii "Czajki". Stało się to prawie dokładnie w pierwszą rocznicę pierwszej awarii. Pierwszą osobą, która o tym poinformowała, był wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. Niedługo później głos zabrał także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapewnił, że natychmiastowo wszczęto działania mające na celu opanowanie sytuacji.

Na temat problemu wypowiedział się także prezes Wód Polskich Przemysław Gaca. Jak mówi, przyczyną prawdopodobnie jest rurociąg, który rozszczelnił się i cały jest zalany. To ten sam powód, co rok temu. Zapewnia, że niejednokrotnie apelował już o rozwiązanie tego problemu. Dodał, że dochodzą do niego wieści zza granicy. Sąsiedzi Polski mają być niezapokojeni tym, co dzieje się nad Wisłą.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagle turyści zaczęli w popłochu uciekać z plaży. Ogromne niebezpieczeństwo, mamy nagranie
2. Okropna wiadomość dla Karpacza. Już od dzisiaj
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

- To jest rzecz niepojęta z mojego punktu widzenia. Muszę powiedzieć, że dzwonią do nas koledzy z krajów ościennych, szczególnie z wybrzeża Morza Bałtyckiego. Wszyscy są przerażeni, co tutaj się dzieje - powiedział Przemysław Gaca.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Latali dronem nad jeziorem. Kiedy zobaczyli, co uchwycił, oblał ich zimny pot
  3. Brak słów. Tym razem Doda doprowadziła fanów do szaleństwa, na zdjęciu wszystko widać
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Myślała, że widzi zwykłe zdjęcie miasta. Dopiero po chwili zauważyła elektryzujący szczegół, nie mogła uwierzyć
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: Interia

Następny artykuł