Polska bez Ameryki Południowej i Stanów.Fot. Wikipedia.org/Mathiasrex (Maciej Szczepańczyk)/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Nowy zakaz dla Polaków od 2 września. Znamy listę

Polska wprowadzi kolejne obostrzenia, które boleśnie odczują Polacy. Zgodnie z informacjami, najnowszy zakaz obowiązywać ma już od 2 września. W internecie pojawiła się dokładna lista, z którą warto się zapoznać.

Polska nie obsłuży rejsów do 48 państw z Chorwacją, Francją, Hiszpanią i Maltą na czele. Pełna lista została już opublikowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jednak resort nie podaje potencjalnej daty zdjęcia obostrzeń.

Zaczęło się. Turyści nad morzem muszą bardzo uważaćZaczęło się. Turyści nad morzem muszą bardzo uważaćCzytaj dalej

Co z Europą? Polacy nie polecą na Bałkany

Jak podaje redakcja Dziennika Bałtyckiego, już od 2 września Polska wprowadzi w życie zapisy zaktualizowanej już listy państw, z którymi zostanie zawieszony bezpośredni ruch lotniczy. Spis z końcówki sezonu jest dłuższy niż wariant z 11 sierpnia i będzie niemałym ciosem dla m.in. miłośników Bałkanów i Europy Zachodniej.

Od 2 września Polska zawiesi połączenia do: Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Królestwa Hiszpanii; Republiki Albanii; Republiki Chorwacji; Republiki Francuskiej; Republiki Kosowa; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malty; Republiki Mołdawii; Rumunii; Wielkiego Księstwa Luksemburga [pisownia z komunikatów MSZ - przyp. red.].

Polska bez Ameryki Południowej. Niewielkie “cięcia” w kierunkach azjatyckich

Lista, która ma wejść w życie od 2 września, “tnie” również kursy na kontynent azjatycki i afrykański. W przypadku dalekiego południa i wschodu Polska zrezygnuje z rejsów do: Królestwa Bahrajnu; Republiki Iraku; Królestwa Eswatini; Państwa Izrael; Republiki Libańskiej; Państwa Katar; Państwa Kuwejt; Republiki Malediwów; Państwa Libii; Republiki Armenii; Republiki Indii; Republiki Kazachstanu; Republiki Namibii; Republiki Południowej Afryki; Republiki Zielonego Przylądka.

Dzisiaj grzeje: 1. Druga fala koronawirusa i kolejny lockdown? Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, jakie plany ma rząd
2. Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogo
3. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

Jeśli chodzi z kolei o kraje za Atlantykiem, tutaj MSZ zdecydował się na jeszcze większe ograniczenia. Polska nie zrealizuje połączeń do: Stanów Zjednoczonych Ameryki; Belize; Federacyjnej Republiki Brazylii; Meksykańskich Stanów Zjednoczonych (Meksyk - przyp. red.); Republiki Argentyńskiej; Republiki Chile; Republiki Dominikańskiej; Republiki Ekwadoru; Republiki Gwatemali; Republiki Hondurasu; Republiki Panamy; Republiki Paragwaju; Republiki Peru; Republiki Salwadoru; Republiki Surinamu; Wielonarodowego Państwa Boliwia; Wspólnoty Bahamów; Republiki Kolumbii; Republiki Kostaryki.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: Dziennik Bałtyki/ MSZ

Następny artykuł