polska obostrzenia 1 czerwcaScreen/youtube/TVP Info

Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić

Polska powoli przystępuje do odmrażania gospodarki, niestety nie oznacza to jednak, że zakazy i obostrzenia znikną. Jakby tego było mało, od 1 czerwca wprowadzone zostaną kolejne, nie da się tego jednak w żaden sposób uniknąć.

Polska walczy z koronawirusem, jednocześnie jednak starając się odmrozić gospodarkę, która przeżyła poważny kryzys. Kolejne zakazy zostają powoli znoszone, niestety jednak uruchamianie nowych sektorów wiąże się z nowymi niebezpieczeństwami. Tak jest również z uruchamianymi 1 czerwca lotami krajowymi. Samoloty w końcu wystartują, ale na potencjalnych pasażerów czeka szereg obostrzeń, których trzeba będzie przestrzegać.

Zabijali ludzi z motorów. Dziesiątki ofiar ataku terrorystycznego. Tragiczne doniesienia z południaZabijali ludzi z motorów. Dziesiątki ofiar ataku terrorystycznego. Tragiczne doniesienia z południaCzytaj dalej

Polska wznawia loty. Będą obostrzenia

Loty krajowe zostają odmrożone 1 czerwca, obowiązywał jednak będzie specjalny reżim sanitarny. To właśnie z nim związane są nowe obostrzenia, które w życie wchodzą tego samego dnia, a których przestrzegać będzie musiał każdy podróżny. Przede wszystkim na pokładzie czekają na pasażerów środki do dezynfekcji rąk, będzie mierzona temperatura, a osoby, które będą miały 38 lub więcej stopni gorączki, nie zostaną wpuszczeni na pokład.

Oprócz tego podróżni będą musieli również wypełnić karty lokalizacyjne. Obowiązkowo na pokładzie trzeba mieć też zasłonięte usta oraz nos, np. maseczką ochronną. Obostrzenia dotyczą również przewoźnika - każdy samolot będzie musiał przechodzić dezynfekcję raz na dobę.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojewoda podnosi alarm, sytuacja robi się dramatyczna. Część Polski poważnie zagrożona
2. Prezydent zabiega o wypłatę odszkodowań. Mogą trafić do ponad 350 tys. Polaków

Podczas ostatniej konferencj prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił szereg nowych zmian, które w najbliższych dniach zostaną wprowadzone w Polsce. Znikają m.in. limity w sklepach czy lokalach gastronomicznych, otwierane są od 6 czerwca kina, galerie, targi oraz teatry, a oprócz nich kluby fitness czy siłownie i baseny. Można się w końcu też gromadzić, jednak tylko do 150 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle Marta Kaczyńska zatrzymała się na spacerze z synem. Niebywałe, co zrobiła, została przyłapana
  2. Zainstalowali kamery, aby znaleźć wandala, który niszczy opony. Zamiast tego, zauważyli psa. Jaka była prawda?
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Kibole Legii Warszawa chcieli spalić dom byłego reprezentanta Polski. Uratowała go interwencja premiera

Źródło: Fakt

Następny artykuł