Polska kiedy drugi etap odmrażania gospodarkiTurysci.pl

Jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Premier oficjalnie zabrał głos ws. hoteli

Polska walczy z pandemią koronkawirusa, a obywatele musieli przestrzegać szeregu obostrzeń. Stopniowo są one znoszone, a w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę drugiego etapu odmrażania gospodarki.

Polska stosunkowo szybko wprowadziła szereg zakazów i obostrzeń, które miały pomóc w walce z koronawirusem. Rząd chętnie mówi o tym, że to właśnie dzięki takiej taktyce pandemia jest u nas na obecnym poziomie, a sytuacja nie jest o wiele gorsza. W ostatnim czasie zaprezentowano Polakom plan odmrażania gospodarki, który podzielono na 3 etapy. Pierwszy, zakładający m.in. umożliwienie wchodzenia do lasów, ucieszył wiele osób, a dziś podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił drugi etap "odmrażania gospodarki".

Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radościGenialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radościCzytaj dalej

Polska. Premier podał datę II etapu odmrażania gospodarki

- Przedmiotem dyskusji było wczoraj, czy nie przenieść niektórych elementów z trzeciego etapu znoszenia obostrzeń do drugiego. Dzisiaj zostanie to ogłoszone - zapowiadał w radiowej Jedynce rzecznik rządu, Piotr Müller - W Polsce miejsca noclegowe na okres wakacji będą otwarte, w związku z czym będzie można z nich korzystać. Pod określonymi warunkami sanitarnymi.

Po godzinie 10:00 w środę odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego oraz Łukasza Szumowskiego. Premier zabrał głos ws. II etapu odmrażania gospodarki, który zakłada m.in. otwieranie hoteli, niektórych obiektów kultury czy marketów budowlanych w weekendy. Polityk podał szczegóły najbliższych działań rządu.

- Otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad bezpieczeństwa - mówił Mateusz Morawiecki.

Następnie przeszedł do podawania konkretnych terminów, dotyczących m.in. majówki.

- Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca noclegowe [...] Od 4 maja po to, żebyśmy nie ruszyli na majówkę [...] Majówka to czas wolny, ale nie czas wolny od ostrożności. - ogłosił Mateusz Morawiecki.

Od 4 maja otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe, galerie handlowe, niektóre galerie sztuki, muzea oraz biblioteki. Uruchomione zostaną również zabiegi rehabilitacyjne.

Dzisiaj grzeje: 1.Pierwszy kraj ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem. Tłumy mieszkańców wyszły na ulice
2. Właśnie się zaczęło. Świetne wiadomości dla miliona Polaków

Od 6 maja pojawi się rónież możliwość otwarcia placówek przedszkolnych oraz żłobków. Oczywiście placówki, które podejmą taką decyzję, będą funkcjonowały w nowym systemie sanitarnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Emilewicz niespodziewanie zapowiedziała ogromną zmianę. Dotknie wszystkich seniorów
  2. Opublikowano dane na temat ilości przeprowadzanych testów. Polska na szarym końcu Europy
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Znany piłkarz pobił swoją dziewczynę. Zrozpaczona kobieta pokazała poranioną twarz (WIDEO)

Źródło:

Następny artykuł