Polska ze sprawą niebezpiecznego wycieku.Pixabay.com krzysztofniewolny

Fatalne wieści z Polski, trwa walka. Dramatyczna akcja służb potrwa jeszcze wiele godzin

Polska Południowa stała się świadkiem dramatycznej akcji służb, które musiały interweniować w sprawie niebezpiecznego wycieku. Region cieszący się wyjątkową popularnością wśród turystów stał się miejscem niecodziennego zagrożenia.

Polska w godzinach popołudniowych usłyszała o niebezpiecznym wycieku w okolicach Olkusza. Obecnie miejsce zdarzenia zabezpiecza 10 zastępów straży pożarnej. Niebezpieczna substancja ma około 1300 stopni Celsjusza.

Prezydent polskiego miasta. Wiemy, jak się czuje. Wirus przybiera na sile. Turyści uwielbiają miasto zakażonego prezydentaPrezydent polskiego miasta. Wiemy, jak się czuje. Wirus przybiera na sile. Turyści uwielbiają miasto zakażonego prezydentaCzytaj dalej

Polska walczy z “lawą”

Jak podają dziennikarze Interii, do zdarzenia doszło dzisiaj (poniedziałek, 28 września) w miejscowości Jaroszowiec (województwo małopolskie). Polska usłyszała o interwencji za sprawą rzecznika lokalnej straży - Sebastiana Woźniaka. Według relacji jednostki, w hucie wyciekło szkło rozgrzane do 1300 stopni. Personel sam opuścił halę produkcyjną. Nikt nie ucierpiał.

- Nasze działania polegają na ciągłym schładzaniu miejsca tego wycieku, jak również całej wanny, poprzez podawanie 12 prądów wody, a także na wypompowywaniu jej z kanału hali, bo jej nadmiar może spowodować uszkodzenie instalacji elektrycznej - relacjonował cytowany przez Interię rzecznik małopolskiej straży.

Polska ze sprawą wycieku szkła

Polska Południowa stała się miejscem natychmiastowej interwencji zastępów straży. Funkcjonariusze potwierdzili, że na terenie huty doszło do wycieku z wanny, w której znajdowało się około 250 ton rozgrzanej substancji. Obecnie szkło ścieka do specjalnie zamontowanej misy. Funkcjonariusze pobierają wodę z sieci zakładowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzję
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznego

Głównym celem zastępów jest schłodzenie szkła do poziomu 1000 stopni. Wtedy też substancja sama ulegnie “zaczopowaniu”. Co ważne, wcześniej cała Polska usłyszała o innym zdarzeniu, które może odcisnąć bolesne piętno na bardzo specyficznej gałęzi turystyki światowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzają
  2. Lepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotych
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Dobra nowina dla mieszkańców Radomia. Od teraz nie zapłacisz za kastrację zwierzęcia, ruszyła ważna akcja

Źródło: Interia

Następny artykuł