Polska otwiera granice - wstępna dataFot. Wikimedia.org/Ala Kot/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Zniosą zamknięcie granic, jest potwierdzenie. Padła dokładna, możliwa data

Polska podjęła decyzję o zniesieniu kolejnego, uciążliwego zakazu. Informację potwierdził już wiceminister, padła również możliwa data realizacji.

Polska w obawie przed epidemią koronawirusa wprowadziła szereg zakazów i obostrzeń, które utrudniły życie codzienne Polaków. Były problemy z przemieszczaniem się, poruszaniem, przekraczaniem granic, a nawet chodzeniem do sklepów. W czwartek jednak na antenie Programu I Polskiego Radia Wiceminister Aktywów Państwowych, Artur Soboń, zdradził prawdopodobną datę na zniesienie kolejnego zakazu.

5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowaniaCzytaj dalej

Kiedy Polska otworzy granice?

Artur Soboń został zapytany na antenie Programu I Polskiego Radia o to, kiedy w końcu dojdzie do otwarcia granic naszego kraju. To jeden z zakazów, który może wywoływać największe emocje w mediach oraz wśród internautów, zwłaszcza w obliczu nadchodzącego sezonu urlopowego.

- Otwarcie granic mogłoby nastąpić 15 czerwca - stwierdził polityk.

Potwierdza to wcześniejsze sugestie polskiego rządu w tej sprawie i może umocnić Polaków w przekonaniu, że rzeczywiście połowa czerwca będzie w tej kwestii przełomowa. Wcześniej już następowały częściowe luzowania obostrzeń, o których pisaliśmy, wszyscy czekają jednak na pełną decyzję.

- Pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było, także dla naszych spółek - mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT, która dzięki temu mogłyby (...) odżyć - dodał na antenie Programu I Polskiego Radia.

Podkreślał, w jak złej sytuacji są obecnie linie lotnicze, zresztą podobnie jak cała branża turystyczna.

- Przed koronawirusem mieliśmy sytuację, w której chcieliśmy dokonywać zakupów innych linii lotniczych - przypominał.

Oczywiście w dalszej części dodał, że jest to pytanie do premiera Mateusza Morawieckiego i ostatecznie to on oficjalnie podejmie decyzję i poinformuje o tym Polaków "po ocenie tych zagrożeń, jakie mogą z tego wynikać".

Dzisiaj grzeje: 1. Znoszą kolejne zakazy w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki powiedział wszystko
2. Zmiany w świadczeniu cię ucieszą. Waloryzacja podniesie twoją emeryturę o niemal 10%, jest już termin

Wyjaśniał, że przez epidemię branża lotnicza znalazła się w kryzysie. Podkreślał, że po szoku gospodarczym konieczne będzie odbudowywanie siatki połączeń, ale także również zaufania pasażerów do tego rodzaju podróży. Podkreślał, że jeszcze przed pandemią LOT był w bardzo dobrej sytuacji, teraz jednak wszystko się zmieniło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie napłynęła wiadomość o Elżbiecie Jaworowicz. Kultowa prezenterka potwierdziła doniesienia
  2. Tragiczna sytuacja koni w Janowie Podlaskim to efekt wielomiesięcznych zaniedbań? Co teraz dzieje się w stadninie?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Adam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religią

Źródło: Onet

Następny artykuł