Polska zatrzymana przez protestyTwitter.com/ m_szkudlarek (screenshot)

Dantejskie sceny jak z filmu w samym sercu Polski, jest nagranie. Totalny chaos

Polska ostatnio znajduje się w bardzo poważnej sytuacji. W piątek 23 października Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok w sprawie aborcji, który nie spodobał się ogromnej części społeczeństwa. Od tamtej pory trwają protesty. Dzisiejsze sceny z Warszawy przypominają film.

Polska ostatnio zmaga się z wieloma problemami. Nadal walczymy z drugą falą zakażeń koronawirusa, co spowodowało konieczność wprowadzenia strefy czerwonej. Później zaczęły się protesty rolników, "antycovidowców" oraz ludzi niezgadzających się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Kobiety i inni wspierający je ludzie nadal protestują. Dzisiaj w Warszawie wyglądało to szokująco.

Koniec żartów, czy rząd wprowadzi stan nadzwyczajny w Polsce? Polityk PiS nie ma wątpliwościKoniec żartów, czy rząd wprowadzi stan nadzwyczajny w Polsce? Polityk PiS nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Polska. Wielkie protesty przeciwko TK i PiS

W związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego zapowiedziano już protesty kobiet, które odbyły się jeszcze tego samego dnia wieczorem. Od piątku trwają nieprzerwanie. W sobotę protestowano pod siedzibami polityków Prawa i Sprawiedliwośći, wczoraj w kościołach oraz pod kurią, a dzisiaj przeprowadzono wielką blokadę miast. Można było to zobaczyć także w stolicy.

Dorota Szelągowska zarażona koronawirusem. Okropne, z ekpią zwiedziła niemal całą PolskęDorota Szelągowska zarażona koronawirusem. Okropne, z ekpią zwiedziła niemal całą PolskęCzytaj dalej

Blokada rozpoczęła się o godzinie 16:00. Kierowcy samochodów zatrzymali się w celu uniemożliwienia przejazdu. Na ulice wyszli także ludzie, którzy trzymając w rękach transparenty, wykrzykiwali hasła przeciwko władze i domagali się praw kobiet. Stanęły praktycznie wszystkie miasta w Polsce. Gdańsk, Poznań, Kraków, Łódź, Katowice, Zabrze i wiele innych.

W mediach społecznościowych można zobaczyć nagrania. Największe wrażenie robią te z Warszawy, ponieważ to właśnie tam pojawiło się najwięcej protestujących. Zablokowano wszystkie ulice w centrum, a także innych dzielnicach miasta. Wszystko trwało do godziny 18:00, jednak później protestujący nie wrócili do domów.

Aktualnie strajk odbywa się na placu Trzech Krzyży. Na miejscu jest policja, która zagrodziła wstęp do znajdującej się na miejscu świątyni. Nadal zablokowana jest Trasa Łazienkowska. Internauci są zdumieni widokami. Wiele osób nie może uwierzyć w to, co się dzieje. Piszą, że przypomina to sceny z amerykańskich filmów.

Przypominamy, że duża część Polaków protestuje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który w miniony czwartek uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Dziennikarka stacji TVN24 zapytała polityka partii rządzącej, czy rząd planuje jakieś zmiany w tej sprawie.

- Nie wiem, zobaczymy. Przewidywane jest spotkanie Rady Koalicji, ale myślę, że tu już niewiele można dyskutować. Rozstrzygnięcie Trybunału jest jednoznaczne. - odpowiedział Ryszard Terlecki. Polityk został także zapytany o opinię na temat protestów. - Przekraczano z pewnością granice tej dopuszczalności, atakując policjantów i zakłócając msze niedzielne, co jest już przestępstwem - ocenił.

Protestują też znane osoby

Nie tylko ulice są pełne protestujących. W mediach społecznościowych można zauważyć wiele postów, w których ludzie wyrażają swoje rozczarowanie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i domagają się zmiany postanowienia. W tym gronie są także gwiazdy. Swoje oburzenie wyrazili między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan, Julia Wieniawa i Maja Ostaszewska. O tym, co dzieje się w Polsce, poinformowała także amerykańska piosenkarka Miley Cyrus.

Glos w tej sprawie zabrała także była pierwsza dama Polski, Jolanta Kwaśniewska. Uwielbiana przez wielu Polaków żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego wyraziła swoje oburzenie w tej sprawie. Zaznaczyła, że martwi się dokąd zmierza ten kraj.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne, rekiny w Bałtyku. Mają nawet do 3 metrów długości
2. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
3. Trwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła media

- Niejednokrotnie rozmawiałam w różnych sytuacjach o takim scenariuszu. Ciągle nam się wydawało, że jest to nieprawdopodobne. Z tyłu głowy wiedzieliśmy, jak wygląda obecnie Trybunał Konstytucyjny. (...) Każdy z nas miał irracjonalną nadzieję, że do tego nie dojdzie. Do samego końca miałam nadzieję - mówiła Kwaśniewska. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Pamiętacie pierwszy program podróżniczy Martyny Wojciechowskiej? Pamiętacie pierwszy program podróżniczy Martyny Wojciechowskiej? "Misja Martyna" podbił serca PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Eksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagraża
  2. W polskim lesie pojawiła się "biała zjawa". Zdjęcia wyjątkowego zwierzaka wzbudzają zachwyt wśród internautów
  3. Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Potrwa aż do wiosny. Europejskie wieści są wstrząsające
  4. Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieni
  5. Edyta Zając wygrała "Taniec z Gwiazdami 11". Wiemy, co zrobi z wygraną. Szykują się bajeczne wakacje dla ukochanych
  6. Założyła kamery w domu, aby sprawdzić, co robi border collie. Widok bardzo ją zasmucił
  7. Zmieniła jeden składnik i świat oszalał na ich punkcie. Najlepsze mielone według Magdy Gessler, zrobisz z dziecinną łatwością

Źródło: Radio Zet, Wirtualna Polska

Następny artykuł