Turysci.pl
polska

https://unsplash.com/@ktsfish

Zbliża się wielkie, turystyczne wydarzenie w Polsce. Festiwal Podróżników już wkrótce

26 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Polska przygotowuje się na kolejne wydarzenie podróżnicze. Już niedługo na Festiwalu Podróżników Karawana będzie można spotkać wielu polskich podróżników, którzy opowiedzą o swoich wyprawach w najdziksze zakątki ś

Polska, jako ojczyzna wielu znanych podróżników zaprasza ich z powrotem, by opowiedzieli o swoich przygodach z różnych stron świata. Od 29 lutego do 1 marca w Rybniku trwać będzie Festiwal Podróżników Karawana. Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę fotografii Julii Zabrodzkiej pt. „Niecodzienność. Majańskie fiesty”, wziąć udział w warsztatach prowadzenia prelekcji podróżniczych, zaopatrzyć się na  kiermaszu sprzętu turystyczno - sportowego i wiele innych.

Wystąpienia gości zaplanowane są od godziny 13 do 18:20 każdego dnia (sobota i niedziela) w Domu Kultury Chwałowice. Wieczorami uczestnicy mogą wziąć udział w Podróżniczym After Party w "Żółtym Młynku". Przewidziane są również niespodzianki w postaci zaproszenia na wycieczkę organizowaną przez Rybnicki Oddział PTTK.

Polska grupa podróżników

W sobotę swoje wystąpienia będą mieli Magdalena i Robert Bauerowie, Artur Gorzelak, Marek Kramarczyk, Julia Zabrodzka i Piotr Pustelnik. Na niedzielę zaplanowano spotkania z Karoliną i Mieszkiem Stanisławskimi, Piotrem Maciejukiem, Krzysztofem Story, Kamilą Kielar i Jackiem Matuszakiem.

Państwo Bauerowie po podróży do Kenii nie potrafili zostawić za sobą tego, co tam zobaczyli. Przez kilka lat wracali, by pomagać ludziom, których tam poznali. Teraz mają tam własny dom oraz fundację, dzięki której uzyskali środki na budowę studni, systemów solarnych i pomoc mieszkańcom wioski. Kenia to nie tylko bieda, skorumpowany rząd, czy safarii. O tym, co więcej zobaczyli w tym afrykańskim kraju opowiedzą jako pierwsi prelegenci.

Artur Gorzelak, autor książki "Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów” opowie o swoich przygodach w kraju, o którym trudno znaleźć informacje po polsku. Niezliczone zakątki Tajwanu przejechał na rowerze, który jest tam niezwykle popularnym środkiem transportu.

Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Ziemii i Karakorum i wielokrotnie nagradzany himalaista opowie o drodze, jaką pokonał od Tatr po Himalaje. Wybory, których dokonywał pozwoliły mu na zrealizowanie marzeń, a teraz podzieli się z nami ważnymi wskazówkami i zdradzi jakie koszty trzeba ponieść, by osiągnąć swój cel.

Wyprawa po wizje. Amazonia

Karolina i Mieszko Stanisławscy stawiają na medytację i życie w zgodzie z naturą. Opowiedzą o mądrościach płynących ze zwyczajów amazońskich szamanów, tym co można usłyszeć w odosobnionym miejscu w dżungli i jakie korzyści daje bezpośredni kontakt z lasem. Są autorami projektu „WOLNY LAS” - społecznej akcji tworzenia pierwszej w Polsce Strefy Wolnej Ziemi. 

Od razu z Amazońskiej Puszczy przeniesiemy się na Syberię, dokąd zabierze nas Piotr Maciejuk. Opowieść o codziennym życiu koczowniczego ludu Nieńców pozwoli na chwilę zapomnieć o cywilizacji. Zamieszkujący półwysep Jamał ludzie, zajmują się hodowlą największych na świecie stad reniferów.

Wstęp na oba dni festiwalu kosztuje zaledwie 30 zł, a na jeden wybrany dzień 20 zł. Warto zaplanować wyjazd do Rybnika na przełomie lutego i marca, by poznać ludzi, którzy mieli odwagę porzucić zwyczajne życie w Polsce i wyruszyć w podróż, która odmieniła cały ich świat.

Źródło: rybnik.com

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >