polskainstagram.com/panorama_sky_bar

Najwyżej położony bar w Polsce. Widok zapiera dech, z lękiem wysokości lepiej nie wchodzić

Polska ma do zaoferowania wiele atrakcji i lokali dla turystów. Jednym z nich jest najwyżej położony bar, z którego okien rozpościera się wspaniały widok. Chociaż budynek w którym się mieści nie jest nowy, to bar wygląda bardzo nowocześnie.

Polska przyciąga turystów nie tylko poprzez typowe atrakcje turystyczne, ale też dzięki miejscom takim jak to. Panorama Sky Bar mieści się na 40 piętrze wieżowca w hotelu Mariott w Warszawie. Widok z okien pozwala zobaczyć część wschodnią i północną miasta z Pałacem Kultury i Nauki, który jest niezwykle blisko. Zwłaszcza w okresie zimowym, gdy ulice przystrojone są świetlnymi dekoracjami, widok jest naprawdę hipnotyzujący.

Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z ChinZostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z ChinCzytaj dalej

Szczególnie rozbudowana jest tam karta drinków, które wyglądają równie pięknie, jak panorama za oknem. Wystrój w stylu industrialnym, ale z większą ilością elementów dekoracyjnych, daje poczucie ekskluzywności. Ceny oczywiście są równie ekskluzywne, co nie może dziwić w tak znanym i wyjątkowym miejscu. Co ważne, nie trzeba być gościem hotelu Mariott aby skorzystać z oferty barowej. Każdy może przyjść i rozkoszować się smakiem zamówionego napoju patrząc na światła Warszawy nocą. W dzień raczej rzadko zdarzają się możliwości aby tam wejść, ponieważ lokal czynny jest w godzinach od 18:00 do 2:00 w nocy.

W pobliżu wieżowca wciąż realizowane są kolejne inwestycje i niewykluczone, że niebawem pojawi się inna restauracja położona jeszcze wyżej. Do tej pory głośno było m.in. o Żaglu Libeskinda, w którym można kupić najdroższe mieszkania w stolicy i zostać sąsiadem Roberta Lewandowskiego. Cena to ok. kilkunastu tysięcy złotych. Za to w sąsiednim Intercontinentalu znajduje się inna znana atrakcja, jaką jest najwyżej położony basen w Polsce. Nawet taras widokowy w PKiN jest niżej niż lustro wody w tym budynku. W trakcie budowy jest już najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej - Varso Tower, który osiągnie wysokość 310 m. Będzie on jednak niższy od Pałacu Kultury o 1m.

Polska ma inne restauracje z widokiem na miasto

Inną znaną z pięknej panoramy miasta restauracją, jest Cafe 22 w Szczecinie. Wokół lokalu znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać możemy całe miasto. Znajduje się on na ostatnim, 22 piętrze w najwyższym budynku stolicy województwa zachodniopomorskiego, na wysokości blisko 90 m. Jest to jeden z ulubionych punktów turystów odwiedzających miasto.

polska

Fot. instagram.com/panorama_sky_bar

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
  6. Okłamywał całą załogę w samolocie, że ma złamaną nogę. Internauci nie mieli dla niego litości
  7. Dziennikarz TVP zginął za granicą. Dramatyczny apel rodziny

Źródło: skomplikowane.pl

Następny artykuł