polska się powiększyfot. google maps (screen)

Podjęli decyzję. Zwiększy się powierzchnia Polski. Nie wszyscy będą zadowoleni

Polska niedługo będzie musiała zaktualizować mapy. Wiemy, jak będą nazywać się nowe rejony naszego kraju. Powiększymy się o trzy nowe wyspy

Polska wkrótce powiększy się o trzy nowe wyspy. Jak podał w komunikacie rzecznik Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Michał Kania, ich nazwy są już znane. Trwała zacięta walka o rozstrzygnięcie wyniku.

Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyKlamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyCzytaj dalej

Polska powiększy się o trzy nowe wyspy

Pierwsza wyspa powstanie na Zalewie Wiślanym i będzie nosić nazwę wyspa Estyjska, nawiązując do średniowiecznej nazwy Zalewu Wiślanego. Ta propozycia uzyskała 9 tys. 984 głosy. Drugir i trzecie miejsce zajęły nazwy Bursztynowa (8391 głosów) i Rukwiel (1853 głosy).

Dwie wyspy powstanąrównież na Zalewie Szczecińskim. Północna przyjmie nazwę Brysna (z połączenia nazw "bryza" oraz "sny"). Nazwa uzyskała 9693 głosów, wygrywając z propozycjami Wielecka (5279 głosów) i Zabawa (2439 głosów).

Południowa wyspa Zalewu Szczecińskiego przyjmie nazwę Śmięcka, pochodzącą od uroczyska i nieistniejącej obecnie okolicznej wsi. Propozycja zdobyła 8735 głosów. Na podium znalazły się również nazwy Wyraj (5988 głosów) oraz Przygoda (2575 głosów).

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

- Teraz rozpocznie się procedura formalna. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zwróci się z wnioskiem, aby Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nadało zwycięskie nazwy nowopowstającym terytoriom Rzeczypospolitej. Autorzy zwycięskich propozycji otrzymają pamiątkowe grawertony, jako autorzy nazw nowych wysp w granicach państwa polskiego - podał rzecznik resortu gospodarki morskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrocław. Należące do byłego policjanta 2 amstaffy rzuciły się na kobietę z psem. Doszło do tragedii
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Myśleli, że uratowali dziwną koalę. Zdębieli, kiedy dowiedzieli się, czym naprawdę jest

Źródło: Polsat News

Następny artykuł