PolskaFot. Instagram.com/kloranebotanicalfoundation

"Krzywy las" jak z bajki znajduje się w Polsce! Jest jedyny w swoim rodzaju

Polska przyciąga turystów z całej Europy "Krzywym lasem", który wygląda magicznie i niesamowicie. To jedyne takie miejsce, a tajemnica krzywych drzew fascynuje.

Polska jest wyjątkowo urozmaiconym krajem pod względem turystycznym. Przepiękne góry, morze, mazurskie jeziora oraz liczne zamki - wszystko to sprawia, że zwiedzanie naszego kraju jest fascynujące i niezwykłe. Do zaoferowania mamy również jedno miejsce, które wygląda jak wyciągnięte z bajki - "Krzywy las" jest tajemniczy i intrygujący.

UE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmianyUE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmianyCzytaj dalej

To jedyne takie miejsce, gdzie wszystkie drzewa rosną w sposób niezwykły i oryginalny. Są wygięte w charakterystyczny wzór, który stanowi wizytówkę województwa zachodniopomorskiego. Panujący tam klimat jak z bajki jest niepowtarzalny, to unikatowa atrakcja Polski.

Polska zachwyca turystów "Krzywym lasem"

"Krzywy las" znajduje się niedaleko Gryfina w województwie zachodniopomorskim. Każdego roku odwiedzany jest przez wielu turystów, którzy chcą poczuć niezwykły klimat, rodem z powieści fantasy. Wygląd drzew, które rosną w tym miejscu, jest niespotykany i okraszony odrobiną magii.

Zdjęcia z tego miejsca regularnie trafiają do sieci. Tysiące podróżników zza granicy przyjeżdżają tam, by na własne oczy przekonać się, że to miejsce naprawdę istnieje. Każda publikacja wywołuje niedowierzanie i zdziwienie, ale i zachwyt nad nieprzewidywalnością natury. Sekret sposobu ułożenia drzew dla wielu może być naprawdę zaskakujący.

Dlaczego drzewa w "Krzywym lesie" tak wyglądają?

100 zdeformowanych sosen jest wygiętych pod kątem prostym około 20 cm od ziemi. Wszystkie rośliny skierowane są też w tę samą, północną stronę. Teorii na temat przyczyn wyglądu tego miejsca jest wiele. Niektórzy twierdzą po prostu, że sadzenie było celowe - chciano stworzyć tzw. "krzywulce", czyli elementy wykonane z drewna, które miałyby połączyć dno z burtą w łodziach lub statkach. Wydaje się to logiczne w związku z niewielką odległością od Morza Bałtyckiego.

Bardziej niewiarygodna teoria dotyczy jednak czegoś zupełnie innego. Zgodnie z nią las miał przed laty zostać rozjechany przez czołgi. Drzewka miały przymarznąć do gruntu, odkształcić pod lodem, a potem dalej rozwijać się już w zmienionej formie. Ta legenda jednak nigdy nie została potwierdzona i dokładnie nie wiadomo, co wpłynęło na specyficzny wygląd "krzywego lasu".

polska krzywy las
Źródło: Fot. Instagram/projekt_slowroad

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki atak szarańczy. Naukowcy przed tym ostrzegali, rolnicy z Afryki mają ogromne kłopoty
  2. Pingwinki dostały niesamowite sweterki. Uszył je 109-letni mężczyzna, wyglądają cudownie! [ZDJĘCIA]
  3. Eksplozja słońca, jakiej w historii jeszcze nie było. Naukowcy mówili o niej od lat
  4. Elsa i Fabien z pełną mocą uderzyły w Hiszpanię i Portugalię. 8 osób nie żyje, trwa chaos
  5. Uważano, że to zwierzę wyginęło blisko 40 lat temu. Teraz okazuje się, że jednak żyje
  6. Życie w ciszy i spokoju na farmie w Nowej Zelandii? Pewien milioner ma niezwykłą propozycję

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł