Polska i Niemcy. Płot na granicywikimedia.commons/ Kapsuglan/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba

Polska zostanie odgrodzona płotem od Niemiec. Powstanie on na granicy przy południowym zachodzie, w powiecie Szprewa-Nysa. Zapowiedziała to Brandenburgia. Powód podała brandenburska minister zdrowia.

Polska dzieli zachodnią granicę z Niemcami. Teraz powstanie tam stały płot, którego zbudowanie zapowiedziała minister zdrowia z Brandenburgii, Ursula Nonnemacher. Jaki jest powód tej decyzji? Wielu może się zaskoczyć.

Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyPodjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyCzytaj dalej

Polska zostanie odgrodzona od Niemiec

Jak się okazuje, ogrodzenie ma chronić przed przed afrykańskim pomorem świń. Jak poinformowała Ursula Nonnemacher z niemieckiej partii Zieloni, choroba została potwierdzona u dzwięciu martwych dzików w rejonie Schenkendoebern w powiecie Szprewa-Nysa. Pojawiło się także jedenaście przypadków śmiertelnych. Potwierdzono je w rejonie Neuzelle w okręgu Odra-Szprewa.

Rozbudowa ogrodzenia na północ wzdłuż granicy z Polską zostanie zrealizowana w celu wzmocnienia ochrony. Płot zostanie zbudowany z funduszy państwowych. Jednak już teraz na granicy z Polską można znaleźć mobilne ogrodzenie elektryczne, które ma długość 120 kilometrów. Znajduje się od południa Brandenburgii do Frankfurtu nad Odrą. Przeprowadzono negocjacje z Polską, jednak nie powiodły się.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie
2. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
3. Z ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicy

Brandenburska minister zdrowia zapowiedziała także, że powołany będzie nowy zespół. Ma on usprawnić współpracę ze służbami, między innymi strażą pożarną i policją. Jak dodała, na granicy w Brandeburgii pojawi się także grupa weterynarzy. Została wysłana tam przez Komisję Europejską. Więcej o Niemczech można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uratowany pitbull rozmawia ze swoją właścicielką. Tak okazuje jej wdzięczność
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Zrobił dziewczynie zdjęcie nad czerwonym jeziorem. Nie zauważyli, co pływa w wodzie, prawda gorsza niż fikcja
  4. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu
  5. Dziesiątki tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. Podjęto decyzję, w głowie się nie mieści
  6. Starszej suczce zostały 24 godziny życia. Kobieta mogła zrobić tylko jedno, aż chce się płakać

Źródło: Money.pl

Następny artykuł