Polska przywróci loty.Fot. Turysci.pl

Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził

Polska luzuje obostrzenia. Wielkie zmiany dla istotnej branży. Od czerwca turyści skorzystają z dużych ułatwień.

Polska przywróci połączenia lotnicze. Znany jest już plan luzowania obostrzeń i konkretne daty. Minister potwierdza wielkie zmiany dla turystów. Potwierdził to w oficjalnym oświadczeniu. Polska znowu będzie latać.

100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicą100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicąCzytaj dalej

Polska przywróci loty

Marcin Horała, wiceminister infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego w oficjalnym oświadczeniu potwierdził plan 3-fazowego znoszenia obostrzeń dla branży lotniczej. W pierwszej kolejności wrócą połączenia krajowe, następnie europejskie, a na koniec międzykontynentalne. Terminy uzależnione będą od zmian w rozprzestrzenianiu się wirusa, jednak znane już są planowane daty najbliższych luzowań. Przepisy obsługi lotów są rozpisane w rozporządzeniu. Szczególnie będą przestrzegane zasady dezynfekcji pokładów.

- Będą one wprowadzone na polskich lotniskach, tak aby zapewnić pełne bezpieczeństwo transportu lotniczego. To zachowanie odpowiednich dystansów zarówno na terenie lotnisk, jak i na samych lotach - część miejsc będzie niedostępna do rezerwacji, tak aby te odstępy zostały zachowane. Bedzie powszechne badanie temperatury, tak aby osoby, które mają ten podstawowy objaw zakażenia koronawirusem, żeby nie były wpuszczone na pokład samolotu, żeby nie było ryzyka zarażeń - podkreślał Horała cytowany przez Onet.

Polska lotnicza już za tydzień

Loty krajowe zostaną przywrócone już 1 czerwca. Polskie Linie Lotnicze będą obsługiwały połączenia m.in. z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania. Wiceminister podkreśla, że podróże są bezpieczne pod warunkiem zachowania zasad rygoru sanitarnego. Każdy pasażer musi także mieć założoną maseczkę, zarówno na lotnisku, jak i podczas lotu. Polska rozszerzy siatkę lotów o kolejne państwa, ale pod pewnymi warunkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
2. Bony spożywcze i talony zamiast 500 plus dla wszystkich? Czy powinno się w końcu wprowadzić ten pomysł?

- W kolejnych fazach - których jeszcze teraz terminów nie przesądzamy, bo będzie to zależało od rozwoju sytuacji epidemiologicznej - będziemy te loty rozszerzać. W drugiej fazie, na te kraje europejskie, które również opanowały sytuację epidemiczną, w których sytuacja nie jest gorsza niż w Polsce. Później, w kolejnych etapach, w miarę jak na całym świecie będzie opanowywana epidemia - będziemy mogli wszystkie połączenia przywracać – wyjaśniał polityk cytowany przez Onet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Wiśniewskiego nie wytrzymała. Zdradziła całą prawdę o ich stosunkach
  2. Kobieta czyściła psa na myjni samochodowej. Czworonóg płakał z bólu, nikt nie pomógł
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Dzięki Robertowi Lewandowskiemu Bayern może przejść do historii. Kibice czekają na to 48 lat

Źródło: Onet

Następny artykuł