Polska rekord zakażeńKlausHausmann pixabay.com

Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawiali

Polska odnotowała kolejny rekord. Niestety sytuacja nadal się pogarsza, pojawiają się kolejne infekcje. Jeśli tendencja się utrzyma, rząd może ponownie wprowadzić obostrzenia w kolejnych powiatach.

Polska nieustannie odnotowuje duże dobowe przyrosty nowych zachorowań na covid. W piątek 21 sierpnia padł kolejny rekord - 903 nowe zakażenia koronawirusem. Informacje przekazało Ministerstwo Zdrowia, które na bieżąco aktualizuje dane dotyczące epidemii w naszym kraju. Niestety nie możemy jeszcze mówić o szczycie zachorowań.

Już się zaczęło, żywioł uderzył bezlitośnie. Nagranie z polskiego miasta przyprawia o ciarkiJuż się zaczęło, żywioł uderzył bezlitośnie. Nagranie z polskiego miasta przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Polska: rekord zakażeń i najmłodszy zainfekowany

- Pragnę uspokoić. Nie ma dużych ognisk, które by rzutowały na ten wynik. Mamy natomiast, choćby na Śląsku, dwa domy opieki społecznej. Mamy w Małopolsce szereg mniejszych zakładów pracy - komentował dzisiejszy rekord rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Najwięcej zakażeń nadal jest w województwie śląskim. Drugie co do liczby potwierdzonych przypadków jest województwo małopolskie. W tej chwili na "czerwonej liście" znajduje się 7 powiatów, a na "żółtej" 12. W tym tygodniu dodatkowo wydano ostrzeżenia dla 7 powiatów, w których liczba zakażeń szybko roście i przy następnej aktualizacji mogą zostać objęte żółtą strefą.

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
2. W końcu stało się. Polska trafiła na żółtą listę, nowe obostrzenia dla każdego
3. Wyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwo

Po raz pierwszy wykryto koronawirusa u trzymiesięcznego niemowlęcia. To najmłodszy Polak, który zachorował do tej pory. Na szczęście jego stan jest dobry. Dziecko mieszka w powiecie szydłowieckim w województwie mazowieckim. Do tej pory w tym powiecie potwierdzono infekcję u 85 mieszkańców, z czego wyzdrowiało już 65 osób.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczka
  2. Jeśli nie dokonaliście przelewów przed weekendem, możecie mieć kłopoty. Poważne utrudnienia w PKO BP, Santanderze, mBanku, ING i Getin
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł