Polska stopień ALFAFot. Pixabay.com/aganyga

Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce. W Małopolsce BRAVO

Polska wprowadza stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRP na terytorium niemalże całego kraju. Jedynym wyjątkiem jest małopolska, gdzie zadecydowano o stopniu BRAVO. Taką decyzję podjął premier, Mateusz Morawiecki.

Polska zdecydowała się na wprowadzenie stopni alarmowych ze względu na obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Rozpocząć się one mają już za dwa dni, 21.01.2020 roku, a trwać będą do 29.01.2020 roku. Na terenie całego kraju obowiązuje ALFA, a jedynym terenem, gdzie zdecydowano o wyższym stopniu, BRAVO, jest Małopolska.

Wykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokojąWykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokojąCzytaj dalej

Województwo to objęte będzie wyższym stopniem zagrożenia ze względu na organizowanie tam centralnych uroczystości związanych z rocznicą, które odbyć się mają 27 stycznia. Mają wziąć w nich udział najwyższe władze Polski oraz wielu zagranicznych przywódców, głowy państw, a także liczne delegacje.

Polska wprowadza stopień ALFA oraz BRAVO

Stopień ALFA wprowadzony w całej Polsce jest najniższy, ALFA-CRP natomiast dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień zagrożenia BRAVO jest wyższy, a jego wprowadzenie związane jest z pojawieniem się wielu ważnych osobistości w jednym miejscu.

Alarm obowiązywać ma od czwartku 23.01, do środy 29.01. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Muzeum Auschiwtz, do soboty swój przyjazd na uroczystości potwierdziło 51 delegacji zagranicznych oraz reprezentujących inne jednostki międzynarodowe.

To nie pierwszy raz, gdy w Polsce wprowadzany jest stopień alarmowy

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza sytuacja, gdy na terenie naszego kraju wprowadzony zostaje stopień alarmowy. Jak podkreśla RMF24, są one przede wszystkim znakiem dla służb oraz organizacji publicznych, wskazującym zachowanie szczególnej ostrożności. Oprócz dwóch stopni wprowadzonych teraz, są jeszcze kolejne: CHARLIE oraz DELTA - związane z zagrożeniami o charakterze terrorystycznym.

Na terenie naszego kraju stopnie alarmowe wprowadzane były już wielokrotnie, głównie przy okazji wydarzeń międzynarodowych. Działo się tak m.in. w związku ze szczytem klimatycznym COP24 w Katowicach czy Światowymi Dniami Młodzieży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  4. Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce. W Małopolsce BRAVO
  5. Australia znów walczy z pogodowym dramatem. Zdjęcia nie są fotomontażem, jest naprawdę źle
  6. Pierwsza osoba z Europy walczy o życie. Turysta zaraził się śmiertelnie groźnym wirusem z Chin
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: RMF24

Następny artykuł