Polska i turyściFot. wikimedia.commons/ Adrian Dębowski/ CC BY3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze

Polska z jednej strony zachęca do spędzania wakacji, a z drugiej ostrzega przed negatywnymi konsekwencjami. Władze uwielbianego regionu apelują do turystów. To sprawa największej wagi.

Polska została podzielona na powiaty, w których sytuacja epidemiczna jest opanowana oraz na te, w których trzeba zachować szczególną ostrożność. Według najnowszej aktualizacji na tzw. żółtej liście znalazł się powiat tatrzański, gdzie obecnie przebywa wielu turystów. Tuż obok w strefie czerwonej znajduje się powiat nowotarski i nowosądecki oraz miasto Nowy Sącz.

Niewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobićNiewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Polska nie chce ograniczać turystyki

Starostwo powiatowe w Zakopanem zaapelowało do turystów i mieszkańców o przestrzeganie zasad, które pozwolą na szybkie zatrzymanie epidemii. W strefie żółtej obostrzenia nie są jeszcze tak ciężkie jak w czerwonej, więc nikt nie powinien mieć problemu z dostosowaniem się.

- Apelujemy do turystów i mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Prosimy, aby nosić maseczki, dezynfekować ręce, przestrzegać dystansu społecznego. Musimy się wzajemnie szanować. Chodzi o dobro wszystkich - powiedział w imieniu starostwa w Zakopanem Andrzej Łęcki, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego tego starostwa.

Żółta strefa w niczym nie przeszkadza

Łęcki ocenił, że liczba zachorowań w regionie nie jest jeszcze bardzo wysoka, zwłaszcza w porównaniu do ogólnej liczby mieszkańców. Dodatkowo na sytuację ma wpływ ogromna liczba turystów, którzy przyjeżdżają do Zakopanego latem. Jak podaje RMF 24, naczelnik Andrzej Łęcki nie widzi zagrożenia dla turystyki ze strony ograniczeń wprowadzonych wraz z zakwalifikowaniem powiatu do strefy żółtej.

- Niestety, zakażenia nie maleją, a przeciwnie. Mając na naszym terenie tak dużą liczbę turystów nie mam nic przeciwko temu, aby obowiązywała tu strefa żółta - powiedział naczelnik cytowany przez RMF 24.

Dzisiaj grzeje: 1. Jak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętu
2. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media
3. Polacy ruszyli po zwolnienia lekarskie. Ale wcale nie do internisty

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP przekazało pilną informację w sprawie finału Ligi Mistrzów. Nadejdą wielkie zmiany, część fanów będzie niezadowolona
  2. Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo
  3. Ogłoszono pomarańczowy alert dla połowy kraju. Niestety, okropne wieści dla wszystkich na urlopie
  4. Niestety, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Chodzi o Kraków, zagrożenie jest ogromne
  5. Opublikowała zdjęcie z wycieczki i przeraziła internautów. Zauważyli druzgoczący szczegół, jak mogła nie zauważyć?
  6. Wsiadła do PKP z dwoma psami. Konduktorzy nie mieli dla niej litości, wezwano policję

Źródło: RMF 24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł